تاریخ انتشار:۱۵ اسفند ۱۳۹۶در ۱۰:۳۳ ق.ظ کد خبر:22849

کاهش ۷۴ درصدی بارندگی در سمیرم

  کاهش ۷۴ درصدی بارندگی در سمیرم به گزارش پایگاه خبری سام آرام  ، رییس جهاد کشاورزی شهرستان سمیرم گفت : از ابتدای سال زراعی تاکنون در سمیرم ۸۵ میلیمتر بارندگی شده که نسبت به سال گذشته کاهش ۷۴ درصدی را داشته اییم . احمد تیموری افزود : ...

 

کاهش ۷۴ درصدی بارندگی در سمیرم

به گزارش پایگاه خبری سام آرام  ، رییس جهاد کشاورزی شهرستان سمیرم گفت : از ابتدای سال زراعی تاکنون در سمیرم ۸۵ میلیمتر بارندگی شده که نسبت به سال گذشته کاهش ۷۴ درصدی را داشته اییم .
احمد تیموری افزود : کاهش ۷۴ درصدی بارندگی نسبت به سال گذشته بخش کشاورزی را دچار خطراتی کرده است .
وی بیان کرد : شغل بیش از ۹۰ درصد مردم شهرستان سمیرم کشاورزی است که در طول زمستان چشم مردم به آسمان است که بارندگی شود ولی بارش نسبت به سالهای قبل کاهش بسیاری داشته است .
وی اظهار کرد : شهرستان سمیرم دارای ۲۱ هزار هکتار باغ و ۲۲ هزار هکتار زراعت است که خشکسالی های چند سال اخیر خسارت زیادی به کشاورزان سمیرمی وارد کرده است .
تیموری خاطر نشان کرد : بارش برف و باران طی چند روز گذشته باعث شادی مردم شهرستان به خصوص کشاورزان شده و مردم شکر گذار خداوند هستند .
احمد تیموری تصریح کرد : بارش های چند روز اخیر برای کشت های دیم پاییزه و بهاره شهرستان مفید و بسیاری از آفات ناشی از عدم بارش از جمله سن گندم و دیگر آفات باغاهها را نابود و تاثیر بر روی آبهای سطحی دارد .
وی بیان کرد : با توجه به اینکه تا کنون ۸۵ میلیمتر در شهرستان بارندگی شده نسبت به سالهای گذشته کاهش داشته و هنوز نیاز به بارشهای بیشتر در سطح شهرستان هست .
شهرستان سمیرم با چهار شهر و چهار بخش و بیش از یکصد روستا قطب اصلی باغداری استان در فاصله ۱۶۰ کیلومتری جنوب استان اصفهان واقع شده است .

لینک کوتاه خبر جهت اشتراک گذاری : http://www.samaram.ir/?p=22849

كلمات كليدي: ,

اخبار مرتبط


ارسال نظر

Go to TOP