تاریخ انتشار:۱۹ دی ۱۳۹۶در ۹:۰۸ ق.ظ کد خبر:21870

نجات یک خانواده سه نفری گرفتار در برف و کولاک در گردنه بیژن بخش دنا کوه

به گزارش پایگاه خبری سام آرام ، خانواده سه نفری گرفتار در برف نجات پیداکردند. رئیس جمعیت هلال احمر سمیرم از نجات یک خانواده سه نفری گرفتار در برف و کولاک در گردنه بیژن بخش دنا کوه سمیرم توسط امدادگران جمعیت هلال احمر خبر داد . سید ...

به گزارش پایگاه خبری سام آرام ، خانواده سه نفری گرفتار در برف نجات پیداکردند.

رئیس جمعیت هلال احمر سمیرم از نجات یک خانواده سه نفری گرفتار در برف و کولاک در گردنه بیژن بخش دنا کوه سمیرم توسط امدادگران جمعیت هلال احمر خبر داد .

سید نورالدین محمد موسوی گفت : خانواده سه نفری که در گردنه بیژن در برف و کولاک شدید گرفتار شده بودند توسط هشت نفر از امدادگران پایگاه امداد و نجات شهید ظاهری دنا کوه نجات پیدا کردند .

موسوی افزود : این خانواده سه نفری عصر روز گذشته قصد داشتند که از شهرستان سی سخت استان کهکیلویه و بویر احمد از مسیر گردنه بیژن به روستای رهیز دنا کوه بیایند که در برف و کولاک در گرفتار می شوند.

وی بیان کرد :طی تماس تلفنی که با جمعیت هلال احمر گرفته شد امدادگران پایگاه امداد و نجات کوهستان شهید ظاهری دنا کوه سریع در محل حاضر شدند و این سه نفر اعضای این خانواده را نجات دادند .

موسوی اظهار کرد : هشت نفر امدادگر در غالب دو تیم امدادی با دو دستگاه ماشین کمک دار طی یک عملیات ینج ساعته که از ساعت سه عصر تا هشت شب به طول انجامید توانستند پدر مادر و فرزند خردسال این خانواده را از مرگ حتمی نجات دهند .

رئیس جمعیت هلال احمر خاطر نشان کرد : باتوجه به اینکه گردنه بیژن در ارتفاعات دنا واقع شده و در فصل پاییز و زمستان در این مکان کولاک است امدادگران توانستند بعد از پیاده روی زیاد این سه نفر را نجات دهند ولی خودروی آنها در همان مکان مانده است .

وی تصریح کرد : با توجه به هماهنگی ها با اداره راهداری این گردنه مدتهاست مسدود است ولی افراد با توجه به اینکه از خطرات این جاده مطلع هستند اقدام به تردد در این جاده بین استانی می کنند .

گردنه بیژن در فاصله ۱۵۰ کیلومتری جنوب سمیرم راه ارتباطی بخش دنا کوه سمیرم به استان کهکیلویه و بویر احمد با ارتفاع بیش از ۲۵۰۰ متر در ارتفاعات رشته کوه زاگرس قله های  دنا گردنه ایی بسیار صعب العبور که در شرایط عادی هم در این گردنه در فصل پاییز و زمستان برف و بوران و کولاک شدید است که اداره راهداری این جاده را مسدود می کند  .

IMG_20180108_085600_861 IMG_20180108_085216_404 IMG_20180108_085222_453


ارسال نظر

Go to TOP