تاریخ انتشار:۰۸ دی ۱۳۹۶در ۳:۵۹ ب.ظ کد خبر:21673

بزرگترین مشکل محیط زیستی منطقه سمیرم انتقال آب سمیرم به رفسنجان است

  دکتر سلیمی نگرانیهای مردم و مشکلات زیست محیطی در مخالفت شدید با انتقال آب ونک به دشتهای رفسنجان را به گوش کلانتری رساند به گزارش پایگاه خبری سام آرام ،جلسه بررسی مشکلات محیط زیستی منطقه سمیرم باحضور دکترکلانتری معاون ریس جمهوروریاست کل سازمان حفاظت محیط زیست ...

 

دکتر سلیمی نگرانیهای مردم و مشکلات زیست محیطی در مخالفت شدید با انتقال آب ونک به دشتهای رفسنجان را به گوش کلانتری رساند
به گزارش پایگاه خبری سام آرام ،جلسه بررسی مشکلات محیط زیستی منطقه سمیرم باحضور دکترکلانتری معاون ریس جمهوروریاست کل سازمان حفاظت محیط زیست و دکتر سلیمی نماینده مردم  شهرستان سمیرم و انجمن پیام آوران سبز سمیرم (رفتگران طبیعت سمیرم) برگزار شد.
در این جلسه دکتر سلیمی گفت: بزرگترین مشکل محیط زیستی منطقه انتقال آب سمیرم به رفسنجان می باشد و مردم سمیرم نیز با انتقال این آب مخالف می باشد .این انتقال باعث بروزمشکلات عدیده ای درمنطقه خواهد شد.

اصغرسلیمی درادامه افزود :اداره محیط زیست شهرستان به تجهیز وسایل اطفاء حریق با توجه به کوهستانی بودن منطقه نیاز دارد.
وی بیان کرد :با توجه به اینکه بخشی از ذخیره گاه زیستکره دنا و بخش زیادی از مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع زاگرس در این شهرستان قرار دارد اما حفاظت این منطقه در دست اداره محیط زیست یاسوج می باشد که باعث سردرگمی ادارات شده است و نیاز است حفاظت این منطقه از یاسوج گرفته شده و به استان اصفهان واگذار گردد.
دکترسلیمی تأکید کرد : نیاز به بررسی و مطالعه و شناسایی فلو و فون منطقه می باشد زیرا هیچ گونه اطلاع دقیقی از تنوع گیاهان و جانوران موجود نیست بخصوص درخصوص گیاهان که بنظر می رسد در نواحی حفاظت شده و یا صعب العبور گیاهان جدیدی وجود دارند که به لحاظ سیستماتیکی نیاز به بررسی دارند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی بااشاره به احداث یک ایستگاه تحقیقاتی اکولوژیکی جهت تهیه بانک ژنی از تنوع زیست محیطی موجود خاطرنشان کرد :شناسایی انواع گیاهان در حال انقراض و برنامه ریزی در راستای حفاظت از گونه های در حال انقراض وهمچنین متوقف کردن فعالیت های معادنی که به محیط زیست لطمه وارد می کنند را ضروری دانست.افزایش قدرت اجرایی انجمن های محیط زیستی،افزایش تعداد محیط بانان منطقه زاگرس و استفاده از محیط بان های بومی ،آموزش به مردم محلی و واگذاری بخش آموزش ادارات محیط زیست شهرهای کوچک به سمن هاواجرای مجدد طرح همیار محیط زیست را عنوان نمود.
سلیمی به وجود معادن سنگ در ورودی شهر و در منطقه پشمکان و مناطق بکر اشاره کرد و لازمه جلوگیری از فعالیت و از همه مهمتر خروج نخاله های معدنی از منطقه که تا کنون اقدامی نشده است رابیان کرد.
ازدیگر مسائل عنوان شده توسط ایشان در این جلسه ،بکارگیری نیروهای حفاظتی با آموزش دقیق و دارای مهارت در عرصه های منابع طبیعی و محیط زیست ،تامین اعتبارات ترویجی جهت فرهنگ سازی و تغییر فرهنگ اشتباه گردشگری ،جلوگیری از احداث جاده های بی رویه در مناطق بکر و دارای گونه های گیاهی نادر و با ارزش ،و با توجه به اینکه عشایر در این منطقه زیاد می باشند و متاسفانه مراتع را از بین برده اند لازم است طرح های جایگزین دامداری جهت تشویق دامداران به کنار گذاشتن دامداری بیشتر شود.
در پایان نظارت بیشتر اداره محیط زیست بر آبیاری باغات کشاورزی (زیرا برخی باغداران از اب فاضلاب برای ابیاری درختان خود استفاده می کنند) را خواستار شد.

 

 

 

@samaramnews2 ديدگاه مطلب براي " بزرگترین مشکل محیط زیستی منطقه سمیرم انتقال آب سمیرم به رفسنجان است " ارسال شده است.

  1. شهروند می‌گه:

    اگر موضوع ومشکلی به شدت حاد باشد و ملموس این نماینده بر موج سوار شده و با مردم همراهی میکند اما در دیگر موضوعات سکوت پیشه می کند

  2. سمیرمی می‌گه:

    راستی میگی رفیق ی بیمارستان داریم از بی پزشکی همه مریضا باید به اجبار راهی کشتارگاه امیرالمومنین شهرضا شوند

ارسال نظر

Go to TOP