تاریخ انتشار:۰۲ دی ۱۳۹۶در ۴:۰۵ ب.ظ کد خبر:21562

حذف کاغذبازی ها جهت اشتغالزایی و جذب سرمایه داری زمینه تأمین معاش و رونق اقتصادی و رفع بیکاری گسترده را فراهم کنند.

نماینده مردم در مجلس دهم در رابطه با اشتغالزایی خطاب به استاندار گفت: لازم است ضمن کاهش سختگیری های موجود در استان و حذف کاغذبازی ها و بروکراسی های مخصوص این استان با دیدگاه ملی و فراجناحی با تعیین و نصب مدیران کاردان و شایسته ...

نماینده مردم در مجلس دهم در رابطه با اشتغالزایی خطاب به استاندار گفت: لازم است ضمن کاهش سختگیری های موجود در استان و حذف کاغذبازی ها و بروکراسی های مخصوص این استان با دیدگاه ملی و فراجناحی با تعیین و نصب مدیران کاردان و شایسته با سابقه اجرایی موفق جهت اشتغالزایی و جذب سرمایه داری زمینه تأمین معاش و رونق اقتصادی و رفع بیکاری گسترده را فراهم کنند.

دکتراضعر سلیمی افزود : سمیرم زادگاه آیت الله جهانگیرخان قشقایی، استاد آیت الله بروجردی و استاد حبیب الله فضائلی خطاط جهان اسلام،‌ تکیه زده بر قلل رفیع دنا و سرزمین سیب های گلگون و لاله های واژگون با اکثریت کشاورز زحمتکش که به دلیل تنگناهای مضاعف اعتباری و بودجه ای و کمبود بارش های چندساله اخیر قوت لایموت خانوارها را تحت الشعاع قرار داده و کشاورزی دچار چالش جدی شده و با نبود صنعت و تجارت، جمعیت جوان و جویای کار شهرستان،‌ فرصت و امکانی برای ظهور و توان علمی و حرفه خود نمی یابد.

سلیمی بیان کرد: شهرستان سمیرم یکی از قطب های تولید سیب درختی مرغوب با شهرت بین المللی است اما نرخ فروش سیب در باغ ها زیر قیمت تمام شده در اختیار دلالان قرار می گیرد که اگر وضع به همین منوال پیش برود باید به فکر مجلس ترحیم باغداری سمیرم باشیم لذا انتظار می رود با رونق صادرات،‌ برندسازی، بازاریابی، احداث صنایع تبدیلی و بسته بندی، خرید تضمینی و لحاظ در سبد غذایی خانوار و توسعه تعاونی های پویا از نابودی دسترنج چندساله کشاورزان جلوگیری شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون شوراهای مجلس با اشاره به اینکه خسارت بیمه محصولات کشاورزان به موقع و کامل پرداخت نمی شود،‌ عنوان کرد: استمهال و بخشودگی دیرکرد وام های زیر صد میلیون برای مدت محدود به صورت ناقص اجرا و سپس متوقف شد.

وی در ادامه خواستار کاهش تعرفه آب بهای کشاورزی که در چندسال اخیر افزایش غیرمنصفانه داشته از وزیر نیرو شد و اظهار داشت: هزاران اصله درخت سیب از بی آبی خشکیده و دچار تنش های شدید آبی شده است و آب شرب نیز به سختی تأمین می شود لذا جا دارد دولت در مورد طرح های آبیاری مدرن و اجرای آبخیزداری و بستن چاه های غیرمجاز و مدیریت منابع آبی موجود اقدام کند.

سلیمی ادامه داد: زمزمه انتقال آب از منطقه ای که خود دچار خشکسالی چندساله است به ۷۰۰ کیلومتر آن طرف تر با تونلی ۶۷ کیلومتری زیر شهرستان سمیرم تنها شاهدی بر بی کفایتی در مدیریت پایدار منابع آب است و تصمیمات پشت درب های بسته قابل اجرا در میدان های عمل نیست.

نماینده مردم سمیرم در مجلس دهم خطاب به وزیر راه و شهرسازی اذعان داشت: لازم است درباره پروژه های قول داده شده سمیرم-یاسوج، ونک-بروجن،‌ مهدی آباد-آغداش و سایر پروژه های حوزه های انتخابیه و حذف نقاط حادثه خیز تسریع کنید.

سلیمی  خاطرنشان کرد: ضمن اینکه باید تأکید وزیر بهداشت در خصوص نصب سی تی اسکن،‌ احداث درمانگاه تخصصی، ساختمان دیالیز، پانسیون پزشکان و جذب پزشکان متخصص سریعا عملیاتی شود از وزیر آموزش و پرورش می خواهم فکری به حال ۳۴ مدرسه تخریبی، ۴۰ مدرسه تعمیری و حقوق معلمان زحمتکش و همسان سازی حقوق بازنشستگان قبلی با فعلی کند.

سلیمی همچنین تأکید کرد: یکی از اهداف کلان کشور در محور توسعه شهرستان سمیرم رونق صنعت گردشگری است که باید برای اشتغال پایدار در این حوزه برنامه های کاربردی با جدیت پیگیری شود همچنین زیرساخت های لازم ورزشی با توجه به استعدادهای خدادای جوانان سمیرمی کافی نبوده که حتی برای حضور در مسابقات ورزشی مشکلات عدیده دارند که نیازمند توجه ویژه وزیر ورزش است.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت : مبلمان شهرستان سمیرم مناسب نیست؛ نه ورودی خوبی داریم و نه خروجی خوبی داریم و فضای سبز نیز نداریم لذا باید فکری به حال شهرستان سمیرم شود.


ارسال نظر

Go to TOP