تاریخ انتشار:۰۹ آذر ۱۳۹۶در ۸:۳۹ ب.ظ کد خبر:21275

انتقال آب ونک به رفسنجان سبب بحران محیط زیست وافزایش مهاجرت می شود

  ‍ تذکر مهم دکتر اصغر سلیمی نماینده مردم شریف شهرستان سمیرم در مخالفت شدید با انتقال آب ونک به رفسنجان به گزارش پایگاه خبری سام آرام ، نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد دولت گفت: متاسفانه سخن از انتقال آب از ...

 

‍ تذکر مهم دکتر اصغر سلیمی نماینده مردم شریف شهرستان سمیرم در مخالفت شدید با انتقال آب ونک به رفسنجان

به گزارش پایگاه خبری سام آرام ، نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد دولت گفت: متاسفانه سخن از انتقال آب از سرشاخه های کارون به دشت رفسنجان برای تعادل بخشی باغات پسته با چراغ سبز محیط زیست می شود.

دکتراصغر سلیمی افزود: دولتی که با شعار محیط زیست بر سر کار آمده نباید با طرح هایی موافقت کند که منجر به افزایش خشکسالی و ضرر به کشاورزان سمیرمی می شود، این طرح با ۶۳۷ کیلومتر خط انتقال و ۶۷ کیلومتر تونل از سطح زیرین شهرستان سمیرم عبور میکند تا منجر به بهبود وضعیت باغات پسته رفسنجان شود.

وی با انتقاد از طرح مذکور اظهار داشت: این اقدام سبب بحران محیط زیستی و افزایش مهاجرت می شود، متاسفانه تفکرات کشاورزی در تصمیم های محیط زیستی فاجعه آفرین است  از این رو حتی با تفکر کشاورزی بین سیب سمیرم و پسته رفسنجان نباید تفاوتی قائل شد.

سلیمی بحران آبی و خشکسالی را یادآور شد و بیان کرد: با این شیوه درختان و باغات سمیرم خشک شده بنابراین مسئولان محیط زیستی ضمن عذرخواهی باید از این طرح جلوگیری کنند.

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس دهم تاکید کرد: رئیس جمهور و وزیر نیرو برای خروج این طرح غیر اقتصادی و ضد محیط زیستی باید ورود جدی داشته باشند./


ارسال نظر

Go to TOP