تاریخ انتشار:۲۱ آبان ۱۳۹۶در ۶:۴۱ ب.ظ کد خبر:20940

نشانه گرفتن اعتقادات مردم یک آفند ازسوی دشمن است

به گزارش پایگاه خبری سام آرام ،فرماندار سمیرم در جلسه پدافند غیر عامل گفت :   واژه پدافند غیرعامل. به معنیجلوگیری  و محافظت از یورش و تهاجم می باشد. به این ترتیب پدافند به معنای دفاع در مقابل حمله خواهد بود. این دفاع به دو صورت تعریف شده ...

به گزارش پایگاه خبری سام آرام ،فرماندار سمیرم در جلسه پدافند غیر عامل گفت :

 

واژه پدافند غیرعامل. به معنیجلوگیری  و محافظت از یورش و تهاجم می باشد. به
این ترتیب پدافند به معنای دفاع در مقابل حمله خواهد بود. این دفاع به دو صورت تعریف شده است:
الف) پدافند عامل: به معنای دفاع مسلحانه و نظامی از کشور
ب) پدافند غیرعامل: به معنای دفاع و محافظت غیرنظامی از کشور.

محمدحسین نصرتی افزود: واضح است که در این شیوه، دفاع از کشور مستلزم بکارگیری سلاح و شیوه های نظامی می باشد و زمانی اتفاق می افتد که حمله آشکار یا مسلحانه صورت گرفته باشد و قبل از وقوع چنین حمله ای با آموزش نظامی (تاکتیک ها، شیوه های بکارگیری سلاح و…) و ارتقای تجهیزات نظامی سعی در ایجاد آمادگی برای
پدافند عامل می شود.
نصرتی با اشاره به پدافند غیرعامل خاطرنشان کرد: در این مورد دیگر سلاح و روش های دفاع نظامی بکار نمی آید و این محافظت یا دفاع که ابعاد آن به مراتب وسیع تر از دفاع عامل است، باید ملاک عمل قرار گیرد. در این روش، باید شیوه ها، ابعاد گوناگون و گستره وسیع تهدیدات، تهاجم و حمله دشمن مورد بررسی قرار گرفته و برای تک تک آنها با ارائه بهترین راهکارها چه قبل از وقوع و چه در حین وقوع، تدبیر نمود.

وی بااشاره به بیانات مقام معظم رهبری درخصوص پدافند غیرعامل باتأکید برتمامی دستاوردهای فرهنگی، اقتصادی، علمی و سیاسی و… اظهارداشت :اگر دشمن با تولید محتوا (کتاب، فیلم، عکس، سایت های اینترنتی و…) سعی کند اعتقادات مردم را نشانه بگیرد- که گرفته است- این یک نوع آفند است و البته بسیار بسیار خطرناک نیز می باشد و مقوله براندازی و تهدید نرم نیز در همین راستا به کار گرفته می شود، بنابراین ما چه نوع دفاعی باید از خود داشته باشیم که مردم محکم بایستند و این شیوه ها اثر نکند و آسیب پذیری به حداقل ممکن برسد؟

محمدحسین نصرتی گفت : کلیه شوک های هدفمند اقتصادی، توطئه های مالی و اقتصادی بین المللی، ارائه راهکارهای غلط اقتصادی و کلیه مدل های اقتصادی غربی که مستقیما به اقتصاد ما ضربه می زند یا به نوعی مردم را از نظر اقتصادی به شکل آشکار و پنهان متضرر می سازد، آفند اقتصادی است که باید برای پدافند آن همیشه آماده و دارایطراحی و برنامه ریزی مشخص باشیم.

فاطمه نجفی /


ارسال نظر

Go to TOP