تاریخ انتشار:۰۴ آبان ۱۳۹۶در ۱۱:۰۴ ق.ظ کد خبر:20437

فعالیت فیزیکی مناسب ،ضامن سلامت زنان

  به گزارش پایگاه خبری سام آرام ،به مناسبت بزرگداشت هفته ملی سلامت زنان. جلسه آموزشی در روستای. قمر دورگان توسط مرکز جامع سلامت بیده برگزار شد. در این جلسه موضوع نقش ورزش در سلامت زنان باشعار (فعالیت فیزیکی مناسب ضامن سلامت زنان) توسط خانمها دکتر کاشانی ...

 

به گزارش پایگاه خبری سام آرام ،به مناسبت بزرگداشت هفته ملی سلامت زنان. جلسه آموزشی در روستای. قمر دورگان توسط مرکز جامع سلامت بیده برگزار شد.
در این جلسه موضوع نقش ورزش در سلامت زنان باشعار (فعالیت فیزیکی مناسب ضامن سلامت زنان) توسط خانمها دکتر کاشانی ، موسوی و نکوبین انجام گردید.

فعالیت فیزیکی و ورزش یکی از روش‌های اثبات شده برای تحمل و تطبیق با این تغییرات است. با این حال که نقش ورزش در پیشگیری و کنترل عوارض مهم و نگران کننده‌ای نظیر دیابت، بارداری، اضافه وزن بیش از حد و فشارخون بارداری (پره اکلامپسی) و نیز مشکلات شایع‌تر و عمومی‌تر نظیر دردهای نواحی مختلف بدن، اختلالات خواب، گرفتگی ساق پا، یبوست و تنگی نفس مسجل شده‌است، اما متاسفانه نگرش منفی مردم و حتی ارائه دهندگان خدمت نسبت به تحرک در دوران بارداری، مانع از کاربرد ورزش برای حفظ و ارتقای سلامت دوران بارداری و زایمان شده است. به طوری که متاسفانه تحقیقات در سایرکشورها نشان داده است که تنها کمتر از ۲۵ درصد زنان باردار به طور منظم ورزش می‌کنند و ۴۰ تا۶۰ درصد زنان در دوران بارداری کاملاً غیر فعال می‌‌مانند. این در حالی است که معمولا درصد بسیار کمی از مادران نیازمند کاهش حرکت هستند.

فاطمه نجفی/

۴۳۵۸۰۳۴۱۸_۱۵۷۰۱۸ ۴۳۵۸۰۹۲۱۴_۱۵۶۳۸۶ ۴۳۴۲۰۱۸۷۸_۲۹۵۴۵۲

 

لینک کوتاه خبر جهت اشتراک گذاری : http://www.samaram.ir/?p=20437

كلمات كليدي: ,

اخبار مرتبط


ارسال نظر

Go to TOP