رفتن به بالا

به روزترین پایگاه خبری ، تحلیلی شهرستان سمیرم

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵
 • الخميس ۲۶ جماد أول ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 23 February
  سمیرم
  ۴٣(°F)
  وزش باد آرام
  فشار ٢۴.١٩(in)
  محدوده دید ۴.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 3-Moderate
  رطوبت ٢۴.١٩(in)
اوقات شرعی

 • دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۰
 • کد خبر : 14031
 • لینک کوتاه : www.samaram.ir/14031
 • مشاهده : 49 بازدید
 • علمی پزشکی
 • چاپ خبر : جلسه کارگروه سلامت ومراقبت غذایی برگزار شد
۰۰۴

سام آرام /جلسه کارگروه سلامت ومراقبت غذایی به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سام آرام جلسه کارگروه سلامت ومراقبت غذایی در شبکه بهداشت ودرمان شهرستان سمیرم با حضور مسئولین برگزار شد. در این جلسه مهندس محمدی معاونت محترم شبکه بهداشت و درمان سمیرم ضمن ذکرمصوبات جلسه قبل ازجمله ، طرح مدیریت پسماند شهری با مطالعه علمی […]

سام آرام /جلسه کارگروه سلامت ومراقبت غذایی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سام آرام جلسه کارگروه سلامت ومراقبت غذایی در شبکه بهداشت ودرمان شهرستان سمیرم با حضور مسئولین برگزار شد. در این جلسه مهندس محمدی معاونت محترم شبکه بهداشت و درمان سمیرم ضمن ذکرمصوبات جلسه قبل ازجمله ، طرح مدیریت پسماند شهری با مطالعه علمی ومکان یابی دفن پسماند توسط شهرداری ومحیط زیست ، طرح تفکیک زباله وبازیافت پسماند ، سایتهای دفن پسماند تحت ترانشه وخاک ریزی پاک سازی فنس کشی وفضای سبز توسط شهرداری ها وبخشداری ها ودر آخر اجرای طرح پیشگیری از بیماری ایدز در سمیرم پرداختند .
عسگریان معاونت محترم فرمانداری گفت :بحث معدوم کردن سگهای ولگرد جهت پیشگیری از شیوع بیماریها توسط شهرداران با هماهنگی وهمکاری نیروی انتظامی ودادستانی به قوت ادامه پیدا کند .
عسگریان با توجه به بارش کم در طی چهارماه اخیر که در شهرسمیرم به میزان ۱۴۰ میلیمتربوده است گفت :با ادامه این وضعیت وتأثیر کم آبی بر بهداشت از مسئولین آب شهری وروستایی ومخصوصا روستاهایی که تحت پوشش نیستند خواست تا از هم اکنون دراین موضوع ورود پیدا کنند وتدابیر لازم اندیشیده شود.
دکتر صابریکارشناس شبکه بهداشت  نیز ضمن معرفی بیماری ایدز وارائه آمارهای جهانی کشوری واستانی سه مرحله شناسایی ،درمان وپیشگیری را مهم دانسته وگفت : دوعامل مهم عدم آگاهی و راههای شیوع آن باعث شیوع این ویروس واگیر دار می شود .
صابری با اشاره به حفاظت نظام سلامت انسان وحیوان در رابطه با شیوع بیماری انفولانزا وتب مالت گفت : تعداد ۵۲ نفر در سال ۹۵ در سمیرم به بیماری تب مالت دچار شده است ،از دامداران خواست تا حیوانات را بیرون از شهر نگهداری کنند .

۰۰۱ ۰۰۴ ۰۰۵ ۰۰۷ ۰۰۹ ۰۱۰ ۰۱۲

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

سه نصیحت مهم

سه نصیحت مقام معظم رهبری به جوانان

امام خامنه ای ، این رهبر فرزانه و مراد ایرانیان و علی الخصوص جوانان رشید و برومند ایران اسلامی، همواره بر پیشرفتهای همه جانبه تاکید داشته و نصایح پدرانه شان، کام جوانان را شیرین می کند. آنچه می خوانید، توصیه های این زعیم فرزانه  به فرزندان جوانش است که ایشان در این باره می فرمایند: شما مثل فرزندان من هستید. من اگر بخواهم به بچه‌هاى صلبى و نسبىِ خودم بهترین سفارشها را بکنم، همینى که به شما عرض کردم، به آنها خواهم گفت.  قدر دلهای پاک را بدانید چقدر این زلالى دل در دوره‌ى جوانى قیمت و ارزش دارد، که دیگر قابل برگشت هم نیست. این دل پاک و زلال را هرچه میتوانید، با ذات مقدس بارى‌تعالى - پیوند دهید و نزدیک کنید. اگر موفق شدید، تا آخر عمر زندگى سعادتمندانه خواهید داشت. الف: قدم اول ترک گناه است. پرهیز نکردن ما از گناه، اثرش را در مدیریت امور کشور اگر داشته باشیم، مدیریت یک بخشى اگر داشته باشیم، اگر در میدان جنگ حاضر شویم، اگر در یک آزمون مالى و اقتصادى گیر کنیم، در همه‌ى اینجاها نشان میدهد. بنابراین، این حرف اصلى ماست. ب: قدم دوم انجام واجبات؛ و از همه‌ى واجبات مهمتر، نماز است. «و اعلم انّ کلّ شى‌ء من عملک تبع لصلاتک»؛(۱) همه‌ى کار انسان تابع نماز است. نماز را به وقت بخوانید، با توجه و با حضور قلب بخوانید. الف: چگونگی حضور قلب در نماز : حضور قلب یعنى بدانید که دارید با یکى حرف میزنید؛ بدانید یک مخاطبى دارید که دارید با او حرف میزنید. این حالت را اگر در خودتان تمرین کردید، اگر توانستید این تمرکز را ایجاد کنید، تا آخر عمر این براى شما میماند. ب. ویژگی بعدی نماز «تنهى عن الفحشاء و المنکر» است: وقتی حضور قلب و تمرکز را در نماز به وجود بیاورید آن وقت این آن صلاتى است که: «تنهى عن الفحشاء و المنکر».(۲) «تنهى» یعنى شما را نهى میکند؛ معنایش این نیست که مانعى جلوى شما میگذارد که شما دیگر نمیتوانید گناه کنید؛ نه، یعنى دائم به شما میگوید گناه نکن. خوب، روزى چند نوبت از درون دلِ انسان به او بگویند گناه نکن، گناه نکن، انسان گناه نمیکند. این نماز است. روزه‌ى ماه رمضان خیلى مغتنم است مبارزه‌ى با گرسنگى، تشنگى، گرما و سختى‌هائى که انسان دارد. انس با قرآن و انس با نهج‌البلاغه و انس با صحیفه‌ى سجادیه و دعا و نافله و نماز شب و هر کار که توانستید بعد از آن بکنید. بعد از نمازهاى واجب و آن توجهى که عرض کردم، دیگر هرچه که توانستید، مستحبات، دعا و بقیه‌ى کارها را انجام دهید. ان‌شاءاللَّه خداى متعال هم راهها را باز میکند. در باره بیانات حضرت الله خامنه ای نکته ای که ذکر آن لازم به نظر می رسد این است که،  بعنوان مرجع معظمی که زعامت و رهبری و نیابت برحق امام معصوم را برعهده دارند، سخنانشان را عملا نصب العین قرار بدهیم.  ریشه حرکتهای صحیح در همه ابعاد چه سیاسی چه اجتماعی چه فرهنگی، در گرو تزکیه در سایه ...

جدیدترین خبرهای سمیرم