رفتن به بالا

به روزترین پایگاه خبری ، تحلیلی شهرستان سمیرم

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


 • سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵
 • الثلاثاء ۱۸ ربيع ثاني ۱۴۳۸
 • 2017 Tuesday 17 January
  سمیرم
  ۵٢(°F)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢۴.٢۴(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 4-Moderate
  رطوبت ٢۴.٢۴(in)
اوقات شرعی

 • دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۰
 • کد خبر : 14031
 • لینک کوتاه : www.samaram.ir/14031
 • مشاهده : 37 بازدید
 • علمی پزشکی
 • چاپ خبر : جلسه کارگروه سلامت ومراقبت غذایی برگزار شد
۰۰۴

سام آرام /جلسه کارگروه سلامت ومراقبت غذایی به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سام آرام جلسه کارگروه سلامت ومراقبت غذایی در شبکه بهداشت ودرمان شهرستان سمیرم با حضور مسئولین برگزار شد. در این جلسه مهندس محمدی معاونت محترم شبکه بهداشت و درمان سمیرم ضمن ذکرمصوبات جلسه قبل ازجمله ، طرح مدیریت پسماند شهری با مطالعه علمی […]

سام آرام /جلسه کارگروه سلامت ومراقبت غذایی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سام آرام جلسه کارگروه سلامت ومراقبت غذایی در شبکه بهداشت ودرمان شهرستان سمیرم با حضور مسئولین برگزار شد. در این جلسه مهندس محمدی معاونت محترم شبکه بهداشت و درمان سمیرم ضمن ذکرمصوبات جلسه قبل ازجمله ، طرح مدیریت پسماند شهری با مطالعه علمی ومکان یابی دفن پسماند توسط شهرداری ومحیط زیست ، طرح تفکیک زباله وبازیافت پسماند ، سایتهای دفن پسماند تحت ترانشه وخاک ریزی پاک سازی فنس کشی وفضای سبز توسط شهرداری ها وبخشداری ها ودر آخر اجرای طرح پیشگیری از بیماری ایدز در سمیرم پرداختند .
عسگریان معاونت محترم فرمانداری گفت :بحث معدوم کردن سگهای ولگرد جهت پیشگیری از شیوع بیماریها توسط شهرداران با هماهنگی وهمکاری نیروی انتظامی ودادستانی به قوت ادامه پیدا کند .
عسگریان با توجه به بارش کم در طی چهارماه اخیر که در شهرسمیرم به میزان ۱۴۰ میلیمتربوده است گفت :با ادامه این وضعیت وتأثیر کم آبی بر بهداشت از مسئولین آب شهری وروستایی ومخصوصا روستاهایی که تحت پوشش نیستند خواست تا از هم اکنون دراین موضوع ورود پیدا کنند وتدابیر لازم اندیشیده شود.
دکتر صابریکارشناس شبکه بهداشت  نیز ضمن معرفی بیماری ایدز وارائه آمارهای جهانی کشوری واستانی سه مرحله شناسایی ،درمان وپیشگیری را مهم دانسته وگفت : دوعامل مهم عدم آگاهی و راههای شیوع آن باعث شیوع این ویروس واگیر دار می شود .
صابری با اشاره به حفاظت نظام سلامت انسان وحیوان در رابطه با شیوع بیماری انفولانزا وتب مالت گفت : تعداد ۵۲ نفر در سال ۹۵ در سمیرم به بیماری تب مالت دچار شده است ،از دامداران خواست تا حیوانات را بیرون از شهر نگهداری کنند .

۰۰۱ ۰۰۴ ۰۰۵ ۰۰۷ ۰۰۹ ۰۱۰ ۰۱۲

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

بدانید و با اقدامات وی بیشتر آشنا شوید

بیوگرافی آیت الله هاشمی رفسنجانی

آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی در سوم شهریور ماه سال ۱۳۱۳ در روستای بهرمان شهرستان رفسنجان و در خانواده‌ای نسبتاً ثروتمند به دنیا آمد. او یکی از ۹ فرزند میرزاعلی هاشمی بهرمانی و ماه‌ بی‌بی صفریان است. آیت الله هاشمی رفسنجانی تحصیل را، از سن ۵ سالگی در مکتب خانه ای در نوق آغاز نمود. در سن ۱۴ سالگی به قم رفت و به تحصیل علوم دینی پرداخت و به درجه اجتهاد نائل شد. اساتید وی در حوزه علمیه قم آیات عظام سید حسین طباطبایی بروجردی، امام خمینی (ره)، سید محمد محقق داماد، محمدرضا گلپایگانی، سید محمد کاظم شریعتمداری، عبدالکریم حائری یزدی، شهاب ‌الدین نجفی مرعشی، محمد حسین طباطبائی و حسینعلی منتظری بوده‌ اند. وی در آنجا تحت تاثیر تعلیمات امام خمینی (ره) به سیاست روی آورد و به مخالفت با حکومت محمد رضا شاه پهلوی و انقلاب سفید او پرداخت. با تبعید امام، نقش هاشمی در مبارزه با شاه و نمایندگی امام در داخل کشور پررنگ ‌تر شد. با وجود نگرش ضد غربی انقلابیون، او سفرهای زیادی از ژاپن در شرق تا ۲۰ ایالت از ایالات متحده در غرب کرد. آیت الله هاشمی رفسنجانی پس از انقالب اسلامی عناوین افتخاری متعددی را از مجامع علمی دنیا کسب کرده و دانشگاه تهران نیز عنوان دکترای افتخاری علوم سیاسی را به وی اهدا کرده است. آیت‌ الله هاشمی رفسنجانی همچنین در شهریورماه ۱۳۸۶ به دنبال رحلت آیت‌ الله مشکینی رئیس فقید مجلس خبرگان رهبری در دومین اجلاس سالانه دوره چهارم مجلس خبرگان، به ریاست این مجلس مهم و تأثیرگذار برگزیده شد. وی اسفند سال ۱۳۸۹ ریاست مجلس خبرگان رهبری را به آیت‌ الله مهدوی کنی سپرد. آیت الله هاشمی رفسنجانی در سال ۱۳۳۷ با عفت مرعشی که دختری از خانواده روحانی و از نوادگان سید محمد کاظم طباطبایی یزدی است، ازدواج کرد. او خواهر حسین مرعشی، معاون سید محمد خاتمی در دوران ریاست جمهوری و از مدیران اصلی دولت سازندگی است. ثمره این ازدواج ۵ فرزند به ترتیب و به نامهای فاطمه، محسن، فائزه، مهدی و یاسر است. وی تعدادی کتاب با عنوان مجموعه خاطرات روزانه دارد. او انگیزه‌اش را از نوشتن خاطرات روزانه علاقه به نویسندگی عنوان کرده‌ است.بر اساس خاطرات و دیدگاه‌ها، سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های او چندین کتاب مستقل نوشته شده‌ است. علاوه بر‏‏این، متن کامل خطبه‌های نماز جمعه، مصاحبه‌ها، سخنرانی‌ها و نطق‌های پیش از دستورش در مجلس، به صورت کتاب‌های جداگانه منتشر شده‌ است. از جمله تألیفات وی میتوان به این موارد ارزشها و مکتب ها، اسرائیل و فلسطین، امیر کبیر یا قهرمان مبارزه با استعمارانقلاب یا بعثت جدیدآشنایی با تمدن و فرهنگ اسلامی اشاره کرد. آیت الله هاشمی رفسنجانی بیش از آنکه به عنوان یک شخصیت علمی شناخته شده باشد، به عنوان یک چهره سیاسی مطرح است و این هم به خاطر فعالیت های فراوان سیاسی وی در دوران قبل و بعد از انقلاب است. وی فعالیت سیاسی خود را از سال ۱۳۴۰ آغاز کرد. او در دوران قبل از انقلاب، بسیار به امام نزدیک بود. هاشمی در دوران ...

جدیدترین خبرهای سمیرم