رفتن به بالا

به روزترین پایگاه خبری ، تحلیلی شهرستان سمیرم

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵
 • الخميس ۲۶ جماد أول ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 23 February
  سمیرم
  ۴٣(°F)
  وزش باد آرام
  فشار ٢۴.١٩(in)
  محدوده دید ۴.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 3-Moderate
  رطوبت ٢۴.١٩(in)
اوقات شرعی

 • شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۳
 • کد خبر : 14012
 • لینک کوتاه : www.samaram.ir/14012
 • مشاهده : 48 بازدید
 • شهرستان
 • چاپ خبر : تشکیل ۱۹ کمیته بزرگداشت دهه فجر در سمیرم
%db%b2%db%b0%db%b1%db%b7-%db%b0%db%b1-%db%b0%db%b7-%db%b1%db%b3-%db%b3%db%b2-%db%b0%db%b1-976975545-2

  پایگاه خبری سام آرام/تشکیل ۱۹ کمیته بزرگداشت دهه فجر در سمیرم به گزارش پایگاه خبری سام آرام ،مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سمیرم گفت: به منظور گرامیداشت دهه فجر ۱۹کمیته اصلی در شهرسمیرم و شش کمیته فرعی در شهرهای حنا ،کمه ، ونک وبخشی از دنا کوه و وردشت تشکیل شده است. محمدعلی صابری […]

 

پایگاه خبری سام آرام/تشکیل ۱۹ کمیته بزرگداشت دهه فجر در سمیرم
به گزارش پایگاه خبری سام آرام ،مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سمیرم گفت: به منظور گرامیداشت دهه فجر ۱۹کمیته اصلی در شهرسمیرم و شش کمیته فرعی در شهرهای حنا ،کمه ، ونک وبخشی از دنا کوه و وردشت تشکیل شده است.
محمدعلی صابری در جلسه ستاد گرامیداشت دهه فجر اظهار کرد: برنامه‌های بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با همکاری و مشارکت مردم و مسئولان در کل شهرستان اجرا می‌شود
وی دهه مبارک فجر را فرصت مناسبی برای پاسداشت ارزش‌های بزرگ انقلاب اسلامی ایران دانست و افزود: به منظور تدوین و اجرای برنامه‌های بزرگداشت دهه فجر ۲۵ کمیته در ستاد دهه فجر شهرستان سمیرم تشکیل شده است.
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سمیرم با اشاره به اینکه ۱۹ کمیته اصلی داخل شهر و ۶ کمیته فرعی در شهرهای حنا ،کمه، ونک ، بخش دناکوه و وردشت دراین زمینه فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: کمیته قرآن، نظارت و ارزیابی، پشتیبانی و تبلیغات،ایثارگران، بسیج و تشکل‌های مردمی، اصناف، مساجد، دانشجویان، فرهنگیان، زنان، حوزه فرهنگی و هنری،جوانان و ورزش،ارتباطات و رسانه، جهاد و امور عشایر و امنیتی از جمله کمیته‌های اصلی بزرگداشت ستاد دهه فجر سمیرم به شمار می‌آید.
صابری با تاکید بر تبیین اهداف انقلاب برای نسل جدید اضافه کرد: برنامه‌های دهه فجر باید با محوریت مردم به ویژه حضور جوانان برنامه‌ریزی و اجرا شود.
وی افزود:اولین جلسه دهه فجر ۲۴/۹/۹۵ روز چهارشنبه در دفتر امام جمعه محترم شهرستان با حضور معاونت فرمانداری ومسئولین برگزار شد.
ازجمله مصوبات برنامه های دهه فجر به شرح ذیل می باشند :
۱_ کلیه مسئولین ادارات ،بخشداران شهرداران دهیاران اصناف وکسبه موظفند نسبت به تبلیغات وتزئین سطح شهر وروستا اقدامات لازم را در خصوص ایام الله دهه فجر معمول نمایند.
۲ – مقرر گردید فرماندار محترم مکاتبه ای به مسئولین ادارات نهادها وسازمانها جهت اعلام برنامه ها وپروژه های قابل افتتاح در ایام الله دهه فجر انجام دهد ومقرر گردید کلیه ادارات برنامه ها وپروژه های پیشنهادی را تا تاریخ ۱۵/۱۰/۱۳۹۵ جهت درج در روز شمار همراه با ذکر تاریخ و روز به ستاد دهه فجر وشورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به شماره ۰۳۱۵۳۶۶۰۳۸۹ ارسال نمایند.
۳ – کلیه مسئولین ادارات ومسئولین کمیته های اصلی و فرعی موظفند نسبت به تشکیل جلسه واجرای برنامه های ایام الله دهه فجر اقدامات لازم را معمول ونسبت به ارسال صورتجلسه به ستاد دهه مبارک فجر همکاری لازم را با ستاد داشته باشند.
۴ – مقرر گردید کلیه ادارات نهادها سازمانها در خصوص اجرایی شدن برنامه های دهه مبارک فجر همکاری لازم را با ستاد داشته باشند.
۵ – مدیر محترم آموزش پرورش موظف است نسبت به تعیین آموز شگاه جهت نواخته شدن زنگ انقلاب واجرای جشن مورخه ۱۲/۱۱/۹۵ اقدامات لازم را مبذول وبا همکاری ستاد دهه فجر وفرماندار محترم از ادارات جهت شرکت در مراسم مربوطه دعوت به عمل آورد.
۶ – مقرر گردید شهردار محترم سمیرم نسبت به فراهم نمودن امکانات جهت اجرای برنامه های ۲۲ بهمن در خصوص استقرار جایگاه با هماهنگی ستاد دهه فجر اقدامات لازم را معمول نماید.
۷ – مقرر گردید امام جمعه محترم نسبت به دعوت سخنران جهت ۲۲ بهمن اقدامات لازم را معمول نمایند.
۸ – کلیه ادارات سازمانها ارگانها موظف به تهیه وتکثیر وتوزیع پوستر تراکت پرچم کاغذی بنر دستی وسایر اقلام تبلیغی در سطح شهر وادارات می باشند .لذا جهت ارزشیابی یک نمونه به ستاد دهه فجر ارسال نمایند.
۹ – مقرر گردید هنرمندان دستاوردهای انقلاب اسلامی را در دهه فجر به صورت برگزاری مسابقه بصیرت افزایی با محوریت سپاه ، سازمان تبلیغات اسلامی، ارشاد اسلامی وکانون های فرهنگی مساجد ومدارس بازگو کنند.
۱۰ – مقرر گردید مسئولین کمیته های دهه فجر در ایجاد شادی ونشاط برنامه ریزی جشن ها در دستور کار قرار دهند .
۱۱ – مقرر گردید دومین جلسه دهه مبارک فجر با حضور مسئولین کمیته ها ومسئولین ادارات در اسرع وقت تشکیل گردد

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

سه نصیحت مهم

سه نصیحت مقام معظم رهبری به جوانان

امام خامنه ای ، این رهبر فرزانه و مراد ایرانیان و علی الخصوص جوانان رشید و برومند ایران اسلامی، همواره بر پیشرفتهای همه جانبه تاکید داشته و نصایح پدرانه شان، کام جوانان را شیرین می کند. آنچه می خوانید، توصیه های این زعیم فرزانه  به فرزندان جوانش است که ایشان در این باره می فرمایند: شما مثل فرزندان من هستید. من اگر بخواهم به بچه‌هاى صلبى و نسبىِ خودم بهترین سفارشها را بکنم، همینى که به شما عرض کردم، به آنها خواهم گفت.  قدر دلهای پاک را بدانید چقدر این زلالى دل در دوره‌ى جوانى قیمت و ارزش دارد، که دیگر قابل برگشت هم نیست. این دل پاک و زلال را هرچه میتوانید، با ذات مقدس بارى‌تعالى - پیوند دهید و نزدیک کنید. اگر موفق شدید، تا آخر عمر زندگى سعادتمندانه خواهید داشت. الف: قدم اول ترک گناه است. پرهیز نکردن ما از گناه، اثرش را در مدیریت امور کشور اگر داشته باشیم، مدیریت یک بخشى اگر داشته باشیم، اگر در میدان جنگ حاضر شویم، اگر در یک آزمون مالى و اقتصادى گیر کنیم، در همه‌ى اینجاها نشان میدهد. بنابراین، این حرف اصلى ماست. ب: قدم دوم انجام واجبات؛ و از همه‌ى واجبات مهمتر، نماز است. «و اعلم انّ کلّ شى‌ء من عملک تبع لصلاتک»؛(۱) همه‌ى کار انسان تابع نماز است. نماز را به وقت بخوانید، با توجه و با حضور قلب بخوانید. الف: چگونگی حضور قلب در نماز : حضور قلب یعنى بدانید که دارید با یکى حرف میزنید؛ بدانید یک مخاطبى دارید که دارید با او حرف میزنید. این حالت را اگر در خودتان تمرین کردید، اگر توانستید این تمرکز را ایجاد کنید، تا آخر عمر این براى شما میماند. ب. ویژگی بعدی نماز «تنهى عن الفحشاء و المنکر» است: وقتی حضور قلب و تمرکز را در نماز به وجود بیاورید آن وقت این آن صلاتى است که: «تنهى عن الفحشاء و المنکر».(۲) «تنهى» یعنى شما را نهى میکند؛ معنایش این نیست که مانعى جلوى شما میگذارد که شما دیگر نمیتوانید گناه کنید؛ نه، یعنى دائم به شما میگوید گناه نکن. خوب، روزى چند نوبت از درون دلِ انسان به او بگویند گناه نکن، گناه نکن، انسان گناه نمیکند. این نماز است. روزه‌ى ماه رمضان خیلى مغتنم است مبارزه‌ى با گرسنگى، تشنگى، گرما و سختى‌هائى که انسان دارد. انس با قرآن و انس با نهج‌البلاغه و انس با صحیفه‌ى سجادیه و دعا و نافله و نماز شب و هر کار که توانستید بعد از آن بکنید. بعد از نمازهاى واجب و آن توجهى که عرض کردم، دیگر هرچه که توانستید، مستحبات، دعا و بقیه‌ى کارها را انجام دهید. ان‌شاءاللَّه خداى متعال هم راهها را باز میکند. در باره بیانات حضرت الله خامنه ای نکته ای که ذکر آن لازم به نظر می رسد این است که،  بعنوان مرجع معظمی که زعامت و رهبری و نیابت برحق امام معصوم را برعهده دارند، سخنانشان را عملا نصب العین قرار بدهیم.  ریشه حرکتهای صحیح در همه ابعاد چه سیاسی چه اجتماعی چه فرهنگی، در گرو تزکیه در سایه ...

جدیدترین خبرهای سمیرم