رفتن به بالا

به روزترین پایگاه خبری ، تحلیلی شهرستان سمیرم

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵
 • الخميس ۲۶ جماد أول ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 23 February
  سمیرم
  ۴٣(°F)
  وزش باد آرام
  فشار ٢۴.١٩(in)
  محدوده دید ۴.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 3-Moderate
  رطوبت ٢۴.١٩(in)
اوقات شرعی

۲۰۱۷۰۱۰۶_۱۲۳۱۰۳

به گزارش پایگاه خبری سام آرام امام جمعه سمیرم در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان گفت : وحدت مردم و مسئولین و اطاعت از ولایت فقیه تنها را ایستادگی در مقابل فتنه های دشمن است . حجت السلام والمسلمین حسین رجایی پور افزود با توجه به نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری دشمنان […]

به گزارش پایگاه خبری سام آرام امام جمعه سمیرم در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان گفت : وحدت مردم و مسئولین و اطاعت از ولایت فقیه تنها را ایستادگی در مقابل فتنه های دشمن است .

حجت السلام والمسلمین حسین رجایی پور افزود با توجه به نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری دشمنان در صدد هستند تا فتنه ایی دیگر در کشور برپا کنند و تنها را مقابله با فتنه اتحاد و همبستگی مردم و و پیروی از منویات مقام معظم رهبری است .

رجایی پور بیان کرد : دشمنان داخلی و خارجی برخی نهادهای انقلابی از جمله سپاه پاسداران و قوه قضاییه که مدافع امنیت و عدالت در کشور هستند را مورد حجمه قرار داده تا دید مردم را نسبت به این دو نهاد منفی کنند پس باید هوشیار باشیم که این حجمه ها همه نقشه دشمن است.

وی به برجام اشاره کرد و گفت : امریکایی ها در برجام هر طور که خود می خواستند عمل کردند و در آخر هم بر سر توافق خود نماندند و برجام را نقض کردند .

امام جمعه سمیرم به قبض های گاز در سمیرم اشاره کرد و گفت : قبوض گاز صادره شده برای خانوارهای سمیرمی عادلانه نیست و اقلیم سمیرم باید به حالت قبل برگردد.

حجت السلام والمسلمین رجایی پور خاطر نشان کرد : با توجه به سردسیری  و کوهستانی  بودن  منطقه جغرافیایی سمیرم  تعرفه بهای گاز نباید مانند شهرستانهای گرمسیری محاسبه شود .

امام جمعه افزود :مردم شهرستان سمیرم کشاورز هستند و خشکسالی چند سال اخیر بر درآمد آنها تاثیر منفی گذاشته و درآمد آنها را کاهش داده است پس مسئولان باید به جیب خالی کشاورزان نگاه ویژه داشته باشند و رضایت آنان را جلب کنند .

وی اظهار کرد : تغییر آب و هوا بر اساس گزارشهای هوا شناسی اعلام شده و بر اساس آن تعرفه ها تغییر کرده که این موجب نارضایتی در بین مردم کم درآمد سمیرم شده است .

۲۰۱۷۰۱۰۶_۱۱۵۴۵۹  ۲۰۱۷۰۱۰۶_۱۱۵۵۱۹ ۲۰۱۷۰۱۰۶_۱۲۲۹۳۳ ۲۰۱۷۰۱۰۶_۱۲۲۹۵۱ ۲۰۱۷۰۱۰۶_۱۲۳۰۰۱ ۲۰۱۷۰۱۰۶_۱۲۳۰۱۳ ۲۰۱۷۰۱۰۶_۱۲۳۰۳۳ ۲۰۱۷۰۱۰۶_۱۲۳۱۰۳ ۲۰۱۷۰۱۰۶_۱۲۳۱۵۱ ۲۰۱۷۰۱۰۶_۱۳۱۲۱۸مسو

 

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

سه نصیحت مهم

سه نصیحت مقام معظم رهبری به جوانان

امام خامنه ای ، این رهبر فرزانه و مراد ایرانیان و علی الخصوص جوانان رشید و برومند ایران اسلامی، همواره بر پیشرفتهای همه جانبه تاکید داشته و نصایح پدرانه شان، کام جوانان را شیرین می کند. آنچه می خوانید، توصیه های این زعیم فرزانه  به فرزندان جوانش است که ایشان در این باره می فرمایند: شما مثل فرزندان من هستید. من اگر بخواهم به بچه‌هاى صلبى و نسبىِ خودم بهترین سفارشها را بکنم، همینى که به شما عرض کردم، به آنها خواهم گفت.  قدر دلهای پاک را بدانید چقدر این زلالى دل در دوره‌ى جوانى قیمت و ارزش دارد، که دیگر قابل برگشت هم نیست. این دل پاک و زلال را هرچه میتوانید، با ذات مقدس بارى‌تعالى - پیوند دهید و نزدیک کنید. اگر موفق شدید، تا آخر عمر زندگى سعادتمندانه خواهید داشت. الف: قدم اول ترک گناه است. پرهیز نکردن ما از گناه، اثرش را در مدیریت امور کشور اگر داشته باشیم، مدیریت یک بخشى اگر داشته باشیم، اگر در میدان جنگ حاضر شویم، اگر در یک آزمون مالى و اقتصادى گیر کنیم، در همه‌ى اینجاها نشان میدهد. بنابراین، این حرف اصلى ماست. ب: قدم دوم انجام واجبات؛ و از همه‌ى واجبات مهمتر، نماز است. «و اعلم انّ کلّ شى‌ء من عملک تبع لصلاتک»؛(۱) همه‌ى کار انسان تابع نماز است. نماز را به وقت بخوانید، با توجه و با حضور قلب بخوانید. الف: چگونگی حضور قلب در نماز : حضور قلب یعنى بدانید که دارید با یکى حرف میزنید؛ بدانید یک مخاطبى دارید که دارید با او حرف میزنید. این حالت را اگر در خودتان تمرین کردید، اگر توانستید این تمرکز را ایجاد کنید، تا آخر عمر این براى شما میماند. ب. ویژگی بعدی نماز «تنهى عن الفحشاء و المنکر» است: وقتی حضور قلب و تمرکز را در نماز به وجود بیاورید آن وقت این آن صلاتى است که: «تنهى عن الفحشاء و المنکر».(۲) «تنهى» یعنى شما را نهى میکند؛ معنایش این نیست که مانعى جلوى شما میگذارد که شما دیگر نمیتوانید گناه کنید؛ نه، یعنى دائم به شما میگوید گناه نکن. خوب، روزى چند نوبت از درون دلِ انسان به او بگویند گناه نکن، گناه نکن، انسان گناه نمیکند. این نماز است. روزه‌ى ماه رمضان خیلى مغتنم است مبارزه‌ى با گرسنگى، تشنگى، گرما و سختى‌هائى که انسان دارد. انس با قرآن و انس با نهج‌البلاغه و انس با صحیفه‌ى سجادیه و دعا و نافله و نماز شب و هر کار که توانستید بعد از آن بکنید. بعد از نمازهاى واجب و آن توجهى که عرض کردم، دیگر هرچه که توانستید، مستحبات، دعا و بقیه‌ى کارها را انجام دهید. ان‌شاءاللَّه خداى متعال هم راهها را باز میکند. در باره بیانات حضرت الله خامنه ای نکته ای که ذکر آن لازم به نظر می رسد این است که،  بعنوان مرجع معظمی که زعامت و رهبری و نیابت برحق امام معصوم را برعهده دارند، سخنانشان را عملا نصب العین قرار بدهیم.  ریشه حرکتهای صحیح در همه ابعاد چه سیاسی چه اجتماعی چه فرهنگی، در گرو تزکیه در سایه ...

جدیدترین خبرهای سمیرم