رفتن به بالا

به روزترین پایگاه خبری ، تحلیلی شهرستان سمیرم

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


 • سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵
 • الثلاثاء ۱۸ ربيع ثاني ۱۴۳۸
 • 2017 Tuesday 17 January
  سمیرم
  ۵٢(°F)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢۴.٢۴(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 4-Moderate
  رطوبت ٢۴.٢۴(in)
اوقات شرعی

۲۰۱۷۰۱۰۶_۱۲۳۱۰۳

به گزارش پایگاه خبری سام آرام امام جمعه سمیرم در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان گفت : وحدت مردم و مسئولین و اطاعت از ولایت فقیه تنها را ایستادگی در مقابل فتنه های دشمن است . حجت السلام والمسلمین حسین رجایی پور افزود با توجه به نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری دشمنان […]

به گزارش پایگاه خبری سام آرام امام جمعه سمیرم در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان گفت : وحدت مردم و مسئولین و اطاعت از ولایت فقیه تنها را ایستادگی در مقابل فتنه های دشمن است .

حجت السلام والمسلمین حسین رجایی پور افزود با توجه به نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری دشمنان در صدد هستند تا فتنه ایی دیگر در کشور برپا کنند و تنها را مقابله با فتنه اتحاد و همبستگی مردم و و پیروی از منویات مقام معظم رهبری است .

رجایی پور بیان کرد : دشمنان داخلی و خارجی برخی نهادهای انقلابی از جمله سپاه پاسداران و قوه قضاییه که مدافع امنیت و عدالت در کشور هستند را مورد حجمه قرار داده تا دید مردم را نسبت به این دو نهاد منفی کنند پس باید هوشیار باشیم که این حجمه ها همه نقشه دشمن است.

وی به برجام اشاره کرد و گفت : امریکایی ها در برجام هر طور که خود می خواستند عمل کردند و در آخر هم بر سر توافق خود نماندند و برجام را نقض کردند .

امام جمعه سمیرم به قبض های گاز در سمیرم اشاره کرد و گفت : قبوض گاز صادره شده برای خانوارهای سمیرمی عادلانه نیست و اقلیم سمیرم باید به حالت قبل برگردد.

حجت السلام والمسلمین رجایی پور خاطر نشان کرد : با توجه به سردسیری  و کوهستانی  بودن  منطقه جغرافیایی سمیرم  تعرفه بهای گاز نباید مانند شهرستانهای گرمسیری محاسبه شود .

امام جمعه افزود :مردم شهرستان سمیرم کشاورز هستند و خشکسالی چند سال اخیر بر درآمد آنها تاثیر منفی گذاشته و درآمد آنها را کاهش داده است پس مسئولان باید به جیب خالی کشاورزان نگاه ویژه داشته باشند و رضایت آنان را جلب کنند .

وی اظهار کرد : تغییر آب و هوا بر اساس گزارشهای هوا شناسی اعلام شده و بر اساس آن تعرفه ها تغییر کرده که این موجب نارضایتی در بین مردم کم درآمد سمیرم شده است .

۲۰۱۷۰۱۰۶_۱۱۵۴۵۹  ۲۰۱۷۰۱۰۶_۱۱۵۵۱۹ ۲۰۱۷۰۱۰۶_۱۲۲۹۳۳ ۲۰۱۷۰۱۰۶_۱۲۲۹۵۱ ۲۰۱۷۰۱۰۶_۱۲۳۰۰۱ ۲۰۱۷۰۱۰۶_۱۲۳۰۱۳ ۲۰۱۷۰۱۰۶_۱۲۳۰۳۳ ۲۰۱۷۰۱۰۶_۱۲۳۱۰۳ ۲۰۱۷۰۱۰۶_۱۲۳۱۵۱ ۲۰۱۷۰۱۰۶_۱۳۱۲۱۸مسو

 

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

بدانید و با اقدامات وی بیشتر آشنا شوید

بیوگرافی آیت الله هاشمی رفسنجانی

آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی در سوم شهریور ماه سال ۱۳۱۳ در روستای بهرمان شهرستان رفسنجان و در خانواده‌ای نسبتاً ثروتمند به دنیا آمد. او یکی از ۹ فرزند میرزاعلی هاشمی بهرمانی و ماه‌ بی‌بی صفریان است. آیت الله هاشمی رفسنجانی تحصیل را، از سن ۵ سالگی در مکتب خانه ای در نوق آغاز نمود. در سن ۱۴ سالگی به قم رفت و به تحصیل علوم دینی پرداخت و به درجه اجتهاد نائل شد. اساتید وی در حوزه علمیه قم آیات عظام سید حسین طباطبایی بروجردی، امام خمینی (ره)، سید محمد محقق داماد، محمدرضا گلپایگانی، سید محمد کاظم شریعتمداری، عبدالکریم حائری یزدی، شهاب ‌الدین نجفی مرعشی، محمد حسین طباطبائی و حسینعلی منتظری بوده‌ اند. وی در آنجا تحت تاثیر تعلیمات امام خمینی (ره) به سیاست روی آورد و به مخالفت با حکومت محمد رضا شاه پهلوی و انقلاب سفید او پرداخت. با تبعید امام، نقش هاشمی در مبارزه با شاه و نمایندگی امام در داخل کشور پررنگ ‌تر شد. با وجود نگرش ضد غربی انقلابیون، او سفرهای زیادی از ژاپن در شرق تا ۲۰ ایالت از ایالات متحده در غرب کرد. آیت الله هاشمی رفسنجانی پس از انقالب اسلامی عناوین افتخاری متعددی را از مجامع علمی دنیا کسب کرده و دانشگاه تهران نیز عنوان دکترای افتخاری علوم سیاسی را به وی اهدا کرده است. آیت‌ الله هاشمی رفسنجانی همچنین در شهریورماه ۱۳۸۶ به دنبال رحلت آیت‌ الله مشکینی رئیس فقید مجلس خبرگان رهبری در دومین اجلاس سالانه دوره چهارم مجلس خبرگان، به ریاست این مجلس مهم و تأثیرگذار برگزیده شد. وی اسفند سال ۱۳۸۹ ریاست مجلس خبرگان رهبری را به آیت‌ الله مهدوی کنی سپرد. آیت الله هاشمی رفسنجانی در سال ۱۳۳۷ با عفت مرعشی که دختری از خانواده روحانی و از نوادگان سید محمد کاظم طباطبایی یزدی است، ازدواج کرد. او خواهر حسین مرعشی، معاون سید محمد خاتمی در دوران ریاست جمهوری و از مدیران اصلی دولت سازندگی است. ثمره این ازدواج ۵ فرزند به ترتیب و به نامهای فاطمه، محسن، فائزه، مهدی و یاسر است. وی تعدادی کتاب با عنوان مجموعه خاطرات روزانه دارد. او انگیزه‌اش را از نوشتن خاطرات روزانه علاقه به نویسندگی عنوان کرده‌ است.بر اساس خاطرات و دیدگاه‌ها، سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های او چندین کتاب مستقل نوشته شده‌ است. علاوه بر‏‏این، متن کامل خطبه‌های نماز جمعه، مصاحبه‌ها، سخنرانی‌ها و نطق‌های پیش از دستورش در مجلس، به صورت کتاب‌های جداگانه منتشر شده‌ است. از جمله تألیفات وی میتوان به این موارد ارزشها و مکتب ها، اسرائیل و فلسطین، امیر کبیر یا قهرمان مبارزه با استعمارانقلاب یا بعثت جدیدآشنایی با تمدن و فرهنگ اسلامی اشاره کرد. آیت الله هاشمی رفسنجانی بیش از آنکه به عنوان یک شخصیت علمی شناخته شده باشد، به عنوان یک چهره سیاسی مطرح است و این هم به خاطر فعالیت های فراوان سیاسی وی در دوران قبل و بعد از انقلاب است. وی فعالیت سیاسی خود را از سال ۱۳۴۰ آغاز کرد. او در دوران قبل از انقلاب، بسیار به امام نزدیک بود. هاشمی در دوران ...

جدیدترین خبرهای سمیرم