تاریخ انتشار:۳۰ آذر ۱۳۹۵در ۱:۲۶ ب.ظ کد خبر:13583

پیگیری مطالبات جامعه معلمان در خصوص فساد صندوق ذخیره فرهنگیان

  دکترسلیمی / بصورت شفاف به معلمین و مردم بگوئید، این ۸هزار میلیارد بر چه مبنایی و به چه افرادی داده شده؟ به گزارش پایگاه خبری سام آرام،اصغر سلیمی عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور بااشاره به ابهامات و مطالبات جامعه معلمان در خصوص ...

 

دکترسلیمی / بصورت شفاف به معلمین و مردم بگوئید، این ۸هزار میلیارد بر چه مبنایی و به چه افرادی داده شده؟

به گزارش پایگاه خبری سام آرام،اصغر سلیمی عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور بااشاره به ابهامات و مطالبات جامعه معلمان در خصوص فساد صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: بنا بر اعلام سخنگوی محترم دستگاه قضایی بانک سرمایه که بخش عمده ای از سهام آن متعلق به صندوق ذخیره فرهنگیان است، تاکنون ۸هزار میلیارد تومان معوقه دارد که قطعا در شکل گیری چنین معوقات عظیمی، فساد و بی کفایتی دخیل است.
دکترسلیمی با اشاره به سکوت دست اندرکاران بانک سرمایه گفت: متاسفانه تاکنون اطلاع رسانی دقیق و درستی پیرامون حواشی بوجود آمده در این بانک برای مردم و خصوصا جامعه فرهنگیان انجام نشده و معلوم نیست در بانک سرمایه چه خبر است؟
سلیمی خطاب به هیات مدیره و مدیرعامل بانک سرمایه گفت: بصورت شفاف به معلمین و مردم بگوئید، این ۸هزار میلیارد بر چه مبنایی و به چه افرادی داده شده؟ و در قبال آن چه وثایقی نزد بانک سرمایه وجود دارد؟
سخنگوی دستگاه قضاء پیرامون تخلفات بانک سرمایه گفت: اجمالا فساد مالی متوجه دست اندرکاران صندوق، دست اندرکاران بانک سرمایه و بعضی از مشتری ها یا دلال های این صندوق و کسانی که تسهیلات گرفته اند، می باشد. بانک سرمایه در طول این مدت بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات داده است. در طول زمان تاسیس بانک از این مقدار تسهیلات ۸ هزار میلیارد تومان معوقه است. در اینجا دو – سه فساد اتفاق افتاده که وارد عناوین فسادها نمی شوم و این موضوع به تشخیص قاضی برمی گردد.


ارسال نظر

Go to TOP