رفتن به بالا

به روزترین پایگاه خبری ، تحلیلی شهرستان سمیرم

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵
 • الخميس ۲۶ جماد أول ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 23 February
  سمیرم
  ۴٣(°F)
  وزش باد آرام
  فشار ٢۴.١٩(in)
  محدوده دید ۴.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 3-Moderate
  رطوبت ٢۴.١٩(in)
اوقات شرعی

 • چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۱
 • کد خبر : 13284
 • لینک کوتاه : www.samaram.ir/13284
 • مشاهده : 27 بازدید
 • شهرستان
 • چاپ خبر : شهرداریها باید نگاه شان نگاه کلان نگر باشد
۲۰۱۶۱۱۲۹_۱۱۵۳۲۴

  محمدحسین نصرتی / شهرداریها در کشور ما چشم وچراغ خدمت ودراختیار مردم بودن است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سام آرام محمدحسین نصرتی فرماندار شهرستان سمیرم در جلسه تودیع معارفه شهردار جدید شهر ونک گفت : شهرداریها از چند منظر مورد اهمیت هستند : ۱- مستقیما با مردم در ارتباط هستند ۲ هر فعالیت […]

 

محمدحسین نصرتی / شهرداریها در کشور ما چشم وچراغ خدمت ودراختیار مردم بودن است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سام آرام محمدحسین نصرتی فرماندار شهرستان سمیرم در جلسه تودیع معارفه شهردار جدید شهر ونک گفت : شهرداریها از چند منظر مورد اهمیت هستند : ۱- مستقیما با مردم در ارتباط هستند ۲ هر فعالیت وتصمیمی که باشد اولین جایی که باید اجازه بدهد شهرداری است ۳ خدمات دولت جهت ارائه به مردم از طریق شهرداریها انجام می شود .
ایشان با اشاره به اینکه در کشور بیش از ۷۰ درصد جمعیت در شهرها سکونت دارند گفتند این میزان در شهرستان سمیرم با توجه به موقعیت جغرافیایی وآب وهوایی پنجاه پنجاه می باشد.

وی بیان کرد : شهرداری ها بخاطر خدمات عمرانی حائز اهمیت هستند همچنین شهرداریها در حوزه فرهنگی اجتماعی هم می توانند ورود پیدا کنند . اگر شهرداریها بتوانند در آمد پایدار مستقل برای شهرداریها ایجاد کنند وابستگیشان به دولت کمتر شده واین یعنی شهرداری موفق .
ایشان با اشاره به اینکه ،شهرداریها باید نگاه شان نگاه کلان نگر باشد گفت : شهرداران در موضوعات شهری به جزئیات خیلی اهمیت ندهند وجزئیات را به کارشناس وتقاضای مردم بسپارند
وی ضمن آرزوی موفقیت برای شهردار جدید با اشاره به زحمات مهندس علی امیری شهردار سابق شهر ونک گفتند : وی منشا اثرات بزرگ وازشهرداران شجاع وپیگیر امور بودند وبرایشان آرزوی موفقیت نمودند.
محمدحسین نصرتی در پایان چند اصل را بیان نمودند که مسئولین سرلوحه کارشان قرار دهند :
متخصص وکاردان باشند،
با مردم ومسئولین تعامل داشته باشند
در عملکرد شان اعتدال پیشه کنند
از تند روی وتفکر جناحی و… دوری کنند
با مشورت وعقل جمعی کار کنند.
از تک روی پیشگیری کنند
از عوام فریبی دوری کنند
ومردم را ولی نعمت خودشان بدانند.
این جلسه که با حضور مهندس کمالی مدیر کل محترم دفتر امور شهری وشوراهای استانداری ، دکتر سلیمی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، محمدحسین نصرتی فرماندار شهرستان سمیرم ، مسئولین شهر در شهرداری شهر ونک جهت معرفی شهردار جدید اشکان دره شوری و تودیع شهردار سابق مهندس علی امیری برگزار شد .

۴۲۶۰۲۱۹۸۲_۷۲۱۶۱

۴۲۶۰۱۶۶۳۸_۷۱۹۵۳

۴۲۶۰۳۱۳۵۸_۷۶۷۳۹

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

سه نصیحت مهم

سه نصیحت مقام معظم رهبری به جوانان

امام خامنه ای ، این رهبر فرزانه و مراد ایرانیان و علی الخصوص جوانان رشید و برومند ایران اسلامی، همواره بر پیشرفتهای همه جانبه تاکید داشته و نصایح پدرانه شان، کام جوانان را شیرین می کند. آنچه می خوانید، توصیه های این زعیم فرزانه  به فرزندان جوانش است که ایشان در این باره می فرمایند: شما مثل فرزندان من هستید. من اگر بخواهم به بچه‌هاى صلبى و نسبىِ خودم بهترین سفارشها را بکنم، همینى که به شما عرض کردم، به آنها خواهم گفت.  قدر دلهای پاک را بدانید چقدر این زلالى دل در دوره‌ى جوانى قیمت و ارزش دارد، که دیگر قابل برگشت هم نیست. این دل پاک و زلال را هرچه میتوانید، با ذات مقدس بارى‌تعالى - پیوند دهید و نزدیک کنید. اگر موفق شدید، تا آخر عمر زندگى سعادتمندانه خواهید داشت. الف: قدم اول ترک گناه است. پرهیز نکردن ما از گناه، اثرش را در مدیریت امور کشور اگر داشته باشیم، مدیریت یک بخشى اگر داشته باشیم، اگر در میدان جنگ حاضر شویم، اگر در یک آزمون مالى و اقتصادى گیر کنیم، در همه‌ى اینجاها نشان میدهد. بنابراین، این حرف اصلى ماست. ب: قدم دوم انجام واجبات؛ و از همه‌ى واجبات مهمتر، نماز است. «و اعلم انّ کلّ شى‌ء من عملک تبع لصلاتک»؛(۱) همه‌ى کار انسان تابع نماز است. نماز را به وقت بخوانید، با توجه و با حضور قلب بخوانید. الف: چگونگی حضور قلب در نماز : حضور قلب یعنى بدانید که دارید با یکى حرف میزنید؛ بدانید یک مخاطبى دارید که دارید با او حرف میزنید. این حالت را اگر در خودتان تمرین کردید، اگر توانستید این تمرکز را ایجاد کنید، تا آخر عمر این براى شما میماند. ب. ویژگی بعدی نماز «تنهى عن الفحشاء و المنکر» است: وقتی حضور قلب و تمرکز را در نماز به وجود بیاورید آن وقت این آن صلاتى است که: «تنهى عن الفحشاء و المنکر».(۲) «تنهى» یعنى شما را نهى میکند؛ معنایش این نیست که مانعى جلوى شما میگذارد که شما دیگر نمیتوانید گناه کنید؛ نه، یعنى دائم به شما میگوید گناه نکن. خوب، روزى چند نوبت از درون دلِ انسان به او بگویند گناه نکن، گناه نکن، انسان گناه نمیکند. این نماز است. روزه‌ى ماه رمضان خیلى مغتنم است مبارزه‌ى با گرسنگى، تشنگى، گرما و سختى‌هائى که انسان دارد. انس با قرآن و انس با نهج‌البلاغه و انس با صحیفه‌ى سجادیه و دعا و نافله و نماز شب و هر کار که توانستید بعد از آن بکنید. بعد از نمازهاى واجب و آن توجهى که عرض کردم، دیگر هرچه که توانستید، مستحبات، دعا و بقیه‌ى کارها را انجام دهید. ان‌شاءاللَّه خداى متعال هم راهها را باز میکند. در باره بیانات حضرت الله خامنه ای نکته ای که ذکر آن لازم به نظر می رسد این است که،  بعنوان مرجع معظمی که زعامت و رهبری و نیابت برحق امام معصوم را برعهده دارند، سخنانشان را عملا نصب العین قرار بدهیم.  ریشه حرکتهای صحیح در همه ابعاد چه سیاسی چه اجتماعی چه فرهنگی، در گرو تزکیه در سایه ...

جدیدترین خبرهای سمیرم