رفتن به بالا

به روزترین پایگاه خبری ، تحلیلی شهرستان سمیرم

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


 • سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵
 • الثلاثاء ۱۸ ربيع ثاني ۱۴۳۸
 • 2017 Tuesday 17 January
  سمیرم
  ۵٢(°F)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢۴.٢۴(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 4-Moderate
  رطوبت ٢۴.٢۴(in)
اوقات شرعی

 • چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۱
 • کد خبر : 13284
 • لینک کوتاه : www.samaram.ir/13284
 • مشاهده : 6 بازدید
 • شهرستان
 • چاپ خبر : شهرداریها باید نگاه شان نگاه کلان نگر باشد
۲۰۱۶۱۱۲۹_۱۱۵۳۲۴

  محمدحسین نصرتی / شهرداریها در کشور ما چشم وچراغ خدمت ودراختیار مردم بودن است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سام آرام محمدحسین نصرتی فرماندار شهرستان سمیرم در جلسه تودیع معارفه شهردار جدید شهر ونک گفت : شهرداریها از چند منظر مورد اهمیت هستند : ۱- مستقیما با مردم در ارتباط هستند ۲ هر فعالیت […]

 

محمدحسین نصرتی / شهرداریها در کشور ما چشم وچراغ خدمت ودراختیار مردم بودن است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سام آرام محمدحسین نصرتی فرماندار شهرستان سمیرم در جلسه تودیع معارفه شهردار جدید شهر ونک گفت : شهرداریها از چند منظر مورد اهمیت هستند : ۱- مستقیما با مردم در ارتباط هستند ۲ هر فعالیت وتصمیمی که باشد اولین جایی که باید اجازه بدهد شهرداری است ۳ خدمات دولت جهت ارائه به مردم از طریق شهرداریها انجام می شود .
ایشان با اشاره به اینکه در کشور بیش از ۷۰ درصد جمعیت در شهرها سکونت دارند گفتند این میزان در شهرستان سمیرم با توجه به موقعیت جغرافیایی وآب وهوایی پنجاه پنجاه می باشد.

وی بیان کرد : شهرداری ها بخاطر خدمات عمرانی حائز اهمیت هستند همچنین شهرداریها در حوزه فرهنگی اجتماعی هم می توانند ورود پیدا کنند . اگر شهرداریها بتوانند در آمد پایدار مستقل برای شهرداریها ایجاد کنند وابستگیشان به دولت کمتر شده واین یعنی شهرداری موفق .
ایشان با اشاره به اینکه ،شهرداریها باید نگاه شان نگاه کلان نگر باشد گفت : شهرداران در موضوعات شهری به جزئیات خیلی اهمیت ندهند وجزئیات را به کارشناس وتقاضای مردم بسپارند
وی ضمن آرزوی موفقیت برای شهردار جدید با اشاره به زحمات مهندس علی امیری شهردار سابق شهر ونک گفتند : وی منشا اثرات بزرگ وازشهرداران شجاع وپیگیر امور بودند وبرایشان آرزوی موفقیت نمودند.
محمدحسین نصرتی در پایان چند اصل را بیان نمودند که مسئولین سرلوحه کارشان قرار دهند :
متخصص وکاردان باشند،
با مردم ومسئولین تعامل داشته باشند
در عملکرد شان اعتدال پیشه کنند
از تند روی وتفکر جناحی و… دوری کنند
با مشورت وعقل جمعی کار کنند.
از تک روی پیشگیری کنند
از عوام فریبی دوری کنند
ومردم را ولی نعمت خودشان بدانند.
این جلسه که با حضور مهندس کمالی مدیر کل محترم دفتر امور شهری وشوراهای استانداری ، دکتر سلیمی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، محمدحسین نصرتی فرماندار شهرستان سمیرم ، مسئولین شهر در شهرداری شهر ونک جهت معرفی شهردار جدید اشکان دره شوری و تودیع شهردار سابق مهندس علی امیری برگزار شد .

۴۲۶۰۲۱۹۸۲_۷۲۱۶۱

۴۲۶۰۱۶۶۳۸_۷۱۹۵۳

۴۲۶۰۳۱۳۵۸_۷۶۷۳۹

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

بدانید و با اقدامات وی بیشتر آشنا شوید

بیوگرافی آیت الله هاشمی رفسنجانی

آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی در سوم شهریور ماه سال ۱۳۱۳ در روستای بهرمان شهرستان رفسنجان و در خانواده‌ای نسبتاً ثروتمند به دنیا آمد. او یکی از ۹ فرزند میرزاعلی هاشمی بهرمانی و ماه‌ بی‌بی صفریان است. آیت الله هاشمی رفسنجانی تحصیل را، از سن ۵ سالگی در مکتب خانه ای در نوق آغاز نمود. در سن ۱۴ سالگی به قم رفت و به تحصیل علوم دینی پرداخت و به درجه اجتهاد نائل شد. اساتید وی در حوزه علمیه قم آیات عظام سید حسین طباطبایی بروجردی، امام خمینی (ره)، سید محمد محقق داماد، محمدرضا گلپایگانی، سید محمد کاظم شریعتمداری، عبدالکریم حائری یزدی، شهاب ‌الدین نجفی مرعشی، محمد حسین طباطبائی و حسینعلی منتظری بوده‌ اند. وی در آنجا تحت تاثیر تعلیمات امام خمینی (ره) به سیاست روی آورد و به مخالفت با حکومت محمد رضا شاه پهلوی و انقلاب سفید او پرداخت. با تبعید امام، نقش هاشمی در مبارزه با شاه و نمایندگی امام در داخل کشور پررنگ ‌تر شد. با وجود نگرش ضد غربی انقلابیون، او سفرهای زیادی از ژاپن در شرق تا ۲۰ ایالت از ایالات متحده در غرب کرد. آیت الله هاشمی رفسنجانی پس از انقالب اسلامی عناوین افتخاری متعددی را از مجامع علمی دنیا کسب کرده و دانشگاه تهران نیز عنوان دکترای افتخاری علوم سیاسی را به وی اهدا کرده است. آیت‌ الله هاشمی رفسنجانی همچنین در شهریورماه ۱۳۸۶ به دنبال رحلت آیت‌ الله مشکینی رئیس فقید مجلس خبرگان رهبری در دومین اجلاس سالانه دوره چهارم مجلس خبرگان، به ریاست این مجلس مهم و تأثیرگذار برگزیده شد. وی اسفند سال ۱۳۸۹ ریاست مجلس خبرگان رهبری را به آیت‌ الله مهدوی کنی سپرد. آیت الله هاشمی رفسنجانی در سال ۱۳۳۷ با عفت مرعشی که دختری از خانواده روحانی و از نوادگان سید محمد کاظم طباطبایی یزدی است، ازدواج کرد. او خواهر حسین مرعشی، معاون سید محمد خاتمی در دوران ریاست جمهوری و از مدیران اصلی دولت سازندگی است. ثمره این ازدواج ۵ فرزند به ترتیب و به نامهای فاطمه، محسن، فائزه، مهدی و یاسر است. وی تعدادی کتاب با عنوان مجموعه خاطرات روزانه دارد. او انگیزه‌اش را از نوشتن خاطرات روزانه علاقه به نویسندگی عنوان کرده‌ است.بر اساس خاطرات و دیدگاه‌ها، سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های او چندین کتاب مستقل نوشته شده‌ است. علاوه بر‏‏این، متن کامل خطبه‌های نماز جمعه، مصاحبه‌ها، سخنرانی‌ها و نطق‌های پیش از دستورش در مجلس، به صورت کتاب‌های جداگانه منتشر شده‌ است. از جمله تألیفات وی میتوان به این موارد ارزشها و مکتب ها، اسرائیل و فلسطین، امیر کبیر یا قهرمان مبارزه با استعمارانقلاب یا بعثت جدیدآشنایی با تمدن و فرهنگ اسلامی اشاره کرد. آیت الله هاشمی رفسنجانی بیش از آنکه به عنوان یک شخصیت علمی شناخته شده باشد، به عنوان یک چهره سیاسی مطرح است و این هم به خاطر فعالیت های فراوان سیاسی وی در دوران قبل و بعد از انقلاب است. وی فعالیت سیاسی خود را از سال ۱۳۴۰ آغاز کرد. او در دوران قبل از انقلاب، بسیار به امام نزدیک بود. هاشمی در دوران ...

جدیدترین خبرهای سمیرم