رفتن به بالا

به روزترین پایگاه خبری ، تحلیلی شهرستان سمیرم

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵
 • الخميس ۲۶ جماد أول ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 23 February
  سمیرم
  ۴٣(°F)
  وزش باد آرام
  فشار ٢۴.١٩(in)
  محدوده دید ۴.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 3-Moderate
  رطوبت ٢۴.١٩(in)
اوقات شرعی

 • شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۵
 • کد خبر : 13037
 • لینک کوتاه : www.samaram.ir/13037
 • مشاهده : 38 بازدید
 • شهرستان
 • چاپ خبر : ثبت ایثاروگذشت معلم دریکی ازمدارس شهرسمیرم
۴۲۶۱۲۳۲۹۴_۱۸۶۹۴۰

سام آرام پایگاه خبری تحلیلی سمیرم / در بازدید رئیس اداره دوره اول و کارشناس مسئولان دوره اول و دوم آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان: ثبت ایثار و گذشت معلم در یکی از مدارس واقع در شهر سمیرم داستان فعالیت معلمان فداکار و پرتلاش در اقصی نقاط دوردست استان اصفهان از […]

سام آرام پایگاه خبری تحلیلی سمیرم /

در بازدید رئیس اداره دوره اول و کارشناس مسئولان دوره اول و دوم آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:

ثبت ایثار و گذشت معلم در یکی از مدارس واقع در شهر سمیرم

داستان فعالیت معلمان فداکار و پرتلاش در اقصی نقاط دوردست استان اصفهان از جمله سمیرم، همچنان ادامه دارد؛ داستانی که قابلیت ثبت شدن در تاریخ زندگانی تعدادی معلمانی را دارد که به دلیل تعهد کاری و از خودگذشتگی حاضر هستند سختی ها را به جان بخرند تا دانش آموزان لحظه ای از تحصیل غافل نمانند.
اعظم حیدری، دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی، معلم فداکاری است که در چند پایه مختلط ( چهار پایه اول ، سوم ، پنجم و ششم ) در مدرسه عشایری نیمه شعبان چشمه رحمان در منطقه سمیرم با ۲ کلاس درس و مجموع ۲۵ دانش آموز است که این معلم تعداد ۱۷ نفر از این دانش آموزان را تحت پوشش تحصیلی خود قرار داده است.

این معلم که به علت بعد مسافت از محل زندگی به مدرسه رفت و آمد داشت، دچار سانحه تصادف ( واژگونی خودرو به علت بدی آب و هوا ) شد و وی را به بیمارستان منتقل کردند و باوجود اینکه این معلم فداکار، استحقاق مرخصی استعلاجی به مدت ۲۵ روز داشت، پس از گذشت ۲ روز از زمان بستری شدن، به مدرسه بازگشت و مشغول به کار شد.

گفتنی است، یکی از دانش آموزان این معلم در جشنواره کشوری جلوه گاه اثر و اندیشه حائز رتبه برتر کشوری در رشته انشا نویسی شد که افتخاری بزرگ برای این مدرسه محسوب می شود.

۴۲۶۱۲۳۲۹۴_۱۸۶۹۴۰

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

سه نصیحت مهم

سه نصیحت مقام معظم رهبری به جوانان

امام خامنه ای ، این رهبر فرزانه و مراد ایرانیان و علی الخصوص جوانان رشید و برومند ایران اسلامی، همواره بر پیشرفتهای همه جانبه تاکید داشته و نصایح پدرانه شان، کام جوانان را شیرین می کند. آنچه می خوانید، توصیه های این زعیم فرزانه  به فرزندان جوانش است که ایشان در این باره می فرمایند: شما مثل فرزندان من هستید. من اگر بخواهم به بچه‌هاى صلبى و نسبىِ خودم بهترین سفارشها را بکنم، همینى که به شما عرض کردم، به آنها خواهم گفت.  قدر دلهای پاک را بدانید چقدر این زلالى دل در دوره‌ى جوانى قیمت و ارزش دارد، که دیگر قابل برگشت هم نیست. این دل پاک و زلال را هرچه میتوانید، با ذات مقدس بارى‌تعالى - پیوند دهید و نزدیک کنید. اگر موفق شدید، تا آخر عمر زندگى سعادتمندانه خواهید داشت. الف: قدم اول ترک گناه است. پرهیز نکردن ما از گناه، اثرش را در مدیریت امور کشور اگر داشته باشیم، مدیریت یک بخشى اگر داشته باشیم، اگر در میدان جنگ حاضر شویم، اگر در یک آزمون مالى و اقتصادى گیر کنیم، در همه‌ى اینجاها نشان میدهد. بنابراین، این حرف اصلى ماست. ب: قدم دوم انجام واجبات؛ و از همه‌ى واجبات مهمتر، نماز است. «و اعلم انّ کلّ شى‌ء من عملک تبع لصلاتک»؛(۱) همه‌ى کار انسان تابع نماز است. نماز را به وقت بخوانید، با توجه و با حضور قلب بخوانید. الف: چگونگی حضور قلب در نماز : حضور قلب یعنى بدانید که دارید با یکى حرف میزنید؛ بدانید یک مخاطبى دارید که دارید با او حرف میزنید. این حالت را اگر در خودتان تمرین کردید، اگر توانستید این تمرکز را ایجاد کنید، تا آخر عمر این براى شما میماند. ب. ویژگی بعدی نماز «تنهى عن الفحشاء و المنکر» است: وقتی حضور قلب و تمرکز را در نماز به وجود بیاورید آن وقت این آن صلاتى است که: «تنهى عن الفحشاء و المنکر».(۲) «تنهى» یعنى شما را نهى میکند؛ معنایش این نیست که مانعى جلوى شما میگذارد که شما دیگر نمیتوانید گناه کنید؛ نه، یعنى دائم به شما میگوید گناه نکن. خوب، روزى چند نوبت از درون دلِ انسان به او بگویند گناه نکن، گناه نکن، انسان گناه نمیکند. این نماز است. روزه‌ى ماه رمضان خیلى مغتنم است مبارزه‌ى با گرسنگى، تشنگى، گرما و سختى‌هائى که انسان دارد. انس با قرآن و انس با نهج‌البلاغه و انس با صحیفه‌ى سجادیه و دعا و نافله و نماز شب و هر کار که توانستید بعد از آن بکنید. بعد از نمازهاى واجب و آن توجهى که عرض کردم، دیگر هرچه که توانستید، مستحبات، دعا و بقیه‌ى کارها را انجام دهید. ان‌شاءاللَّه خداى متعال هم راهها را باز میکند. در باره بیانات حضرت الله خامنه ای نکته ای که ذکر آن لازم به نظر می رسد این است که،  بعنوان مرجع معظمی که زعامت و رهبری و نیابت برحق امام معصوم را برعهده دارند، سخنانشان را عملا نصب العین قرار بدهیم.  ریشه حرکتهای صحیح در همه ابعاد چه سیاسی چه اجتماعی چه فرهنگی، در گرو تزکیه در سایه ...

جدیدترین خبرهای سمیرم