رفتن به بالا

به روزترین پایگاه خبری ، تحلیلی شهرستان سمیرم

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


 • سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵
 • الثلاثاء ۱۸ ربيع ثاني ۱۴۳۸
 • 2017 Tuesday 17 January
  سمیرم
  ۵٢(°F)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢۴.٢۴(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 4-Moderate
  رطوبت ٢۴.٢۴(in)
اوقات شرعی

 • شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۵
 • کد خبر : 13037
 • لینک کوتاه : www.samaram.ir/13037
 • مشاهده : 13 بازدید
 • شهرستان
 • چاپ خبر : ثبت ایثاروگذشت معلم دریکی ازمدارس شهرسمیرم
۴۲۶۱۲۳۲۹۴_۱۸۶۹۴۰

سام آرام پایگاه خبری تحلیلی سمیرم / در بازدید رئیس اداره دوره اول و کارشناس مسئولان دوره اول و دوم آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان: ثبت ایثار و گذشت معلم در یکی از مدارس واقع در شهر سمیرم داستان فعالیت معلمان فداکار و پرتلاش در اقصی نقاط دوردست استان اصفهان از […]

سام آرام پایگاه خبری تحلیلی سمیرم /

در بازدید رئیس اداره دوره اول و کارشناس مسئولان دوره اول و دوم آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:

ثبت ایثار و گذشت معلم در یکی از مدارس واقع در شهر سمیرم

داستان فعالیت معلمان فداکار و پرتلاش در اقصی نقاط دوردست استان اصفهان از جمله سمیرم، همچنان ادامه دارد؛ داستانی که قابلیت ثبت شدن در تاریخ زندگانی تعدادی معلمانی را دارد که به دلیل تعهد کاری و از خودگذشتگی حاضر هستند سختی ها را به جان بخرند تا دانش آموزان لحظه ای از تحصیل غافل نمانند.
اعظم حیدری، دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی، معلم فداکاری است که در چند پایه مختلط ( چهار پایه اول ، سوم ، پنجم و ششم ) در مدرسه عشایری نیمه شعبان چشمه رحمان در منطقه سمیرم با ۲ کلاس درس و مجموع ۲۵ دانش آموز است که این معلم تعداد ۱۷ نفر از این دانش آموزان را تحت پوشش تحصیلی خود قرار داده است.

این معلم که به علت بعد مسافت از محل زندگی به مدرسه رفت و آمد داشت، دچار سانحه تصادف ( واژگونی خودرو به علت بدی آب و هوا ) شد و وی را به بیمارستان منتقل کردند و باوجود اینکه این معلم فداکار، استحقاق مرخصی استعلاجی به مدت ۲۵ روز داشت، پس از گذشت ۲ روز از زمان بستری شدن، به مدرسه بازگشت و مشغول به کار شد.

گفتنی است، یکی از دانش آموزان این معلم در جشنواره کشوری جلوه گاه اثر و اندیشه حائز رتبه برتر کشوری در رشته انشا نویسی شد که افتخاری بزرگ برای این مدرسه محسوب می شود.

۴۲۶۱۲۳۲۹۴_۱۸۶۹۴۰

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

بدانید و با اقدامات وی بیشتر آشنا شوید

بیوگرافی آیت الله هاشمی رفسنجانی

آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی در سوم شهریور ماه سال ۱۳۱۳ در روستای بهرمان شهرستان رفسنجان و در خانواده‌ای نسبتاً ثروتمند به دنیا آمد. او یکی از ۹ فرزند میرزاعلی هاشمی بهرمانی و ماه‌ بی‌بی صفریان است. آیت الله هاشمی رفسنجانی تحصیل را، از سن ۵ سالگی در مکتب خانه ای در نوق آغاز نمود. در سن ۱۴ سالگی به قم رفت و به تحصیل علوم دینی پرداخت و به درجه اجتهاد نائل شد. اساتید وی در حوزه علمیه قم آیات عظام سید حسین طباطبایی بروجردی، امام خمینی (ره)، سید محمد محقق داماد، محمدرضا گلپایگانی، سید محمد کاظم شریعتمداری، عبدالکریم حائری یزدی، شهاب ‌الدین نجفی مرعشی، محمد حسین طباطبائی و حسینعلی منتظری بوده‌ اند. وی در آنجا تحت تاثیر تعلیمات امام خمینی (ره) به سیاست روی آورد و به مخالفت با حکومت محمد رضا شاه پهلوی و انقلاب سفید او پرداخت. با تبعید امام، نقش هاشمی در مبارزه با شاه و نمایندگی امام در داخل کشور پررنگ ‌تر شد. با وجود نگرش ضد غربی انقلابیون، او سفرهای زیادی از ژاپن در شرق تا ۲۰ ایالت از ایالات متحده در غرب کرد. آیت الله هاشمی رفسنجانی پس از انقالب اسلامی عناوین افتخاری متعددی را از مجامع علمی دنیا کسب کرده و دانشگاه تهران نیز عنوان دکترای افتخاری علوم سیاسی را به وی اهدا کرده است. آیت‌ الله هاشمی رفسنجانی همچنین در شهریورماه ۱۳۸۶ به دنبال رحلت آیت‌ الله مشکینی رئیس فقید مجلس خبرگان رهبری در دومین اجلاس سالانه دوره چهارم مجلس خبرگان، به ریاست این مجلس مهم و تأثیرگذار برگزیده شد. وی اسفند سال ۱۳۸۹ ریاست مجلس خبرگان رهبری را به آیت‌ الله مهدوی کنی سپرد. آیت الله هاشمی رفسنجانی در سال ۱۳۳۷ با عفت مرعشی که دختری از خانواده روحانی و از نوادگان سید محمد کاظم طباطبایی یزدی است، ازدواج کرد. او خواهر حسین مرعشی، معاون سید محمد خاتمی در دوران ریاست جمهوری و از مدیران اصلی دولت سازندگی است. ثمره این ازدواج ۵ فرزند به ترتیب و به نامهای فاطمه، محسن، فائزه، مهدی و یاسر است. وی تعدادی کتاب با عنوان مجموعه خاطرات روزانه دارد. او انگیزه‌اش را از نوشتن خاطرات روزانه علاقه به نویسندگی عنوان کرده‌ است.بر اساس خاطرات و دیدگاه‌ها، سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های او چندین کتاب مستقل نوشته شده‌ است. علاوه بر‏‏این، متن کامل خطبه‌های نماز جمعه، مصاحبه‌ها، سخنرانی‌ها و نطق‌های پیش از دستورش در مجلس، به صورت کتاب‌های جداگانه منتشر شده‌ است. از جمله تألیفات وی میتوان به این موارد ارزشها و مکتب ها، اسرائیل و فلسطین، امیر کبیر یا قهرمان مبارزه با استعمارانقلاب یا بعثت جدیدآشنایی با تمدن و فرهنگ اسلامی اشاره کرد. آیت الله هاشمی رفسنجانی بیش از آنکه به عنوان یک شخصیت علمی شناخته شده باشد، به عنوان یک چهره سیاسی مطرح است و این هم به خاطر فعالیت های فراوان سیاسی وی در دوران قبل و بعد از انقلاب است. وی فعالیت سیاسی خود را از سال ۱۳۴۰ آغاز کرد. او در دوران قبل از انقلاب، بسیار به امام نزدیک بود. هاشمی در دوران ...

جدیدترین خبرهای سمیرم