رفتن به بالا

به روزترین پایگاه خبری ، تحلیلی شهرستان سمیرم

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


 • سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵
 • الثلاثاء ۱۸ ربيع ثاني ۱۴۳۸
 • 2017 Tuesday 17 January
  سمیرم
  ۵٢(°F)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢۴.٢۴(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 4-Moderate
  رطوبت ٢۴.٢۴(in)
اوقات شرعی

۲۰۱۶۰۹۱۵_۱۸۴۱۲۵

 جشنواره هفته فرهنگی و اجتماعی سمیرم با عنوان «سرزمین هزار چشمه» از ۲۵ شهریورماه با برپایی نمایشگاه توانمندی‌های سمیرم کار خود را آغاز کرده و تا روز ۲۸ شهریورماه همزمان با شب عید غدیر خم با اجرای برنامه‌های متنوع و شاد ادامه دارد. جنگ شادی از جمله برنامه‌های اجرایی این جشنواره بوده که هر شب […]

 جشنواره هفته فرهنگی و اجتماعی سمیرم با عنوان «سرزمین هزار چشمه» از ۲۵ شهریورماه با برپایی نمایشگاه توانمندی‌های سمیرم کار خود را آغاز کرده و تا روز ۲۸ شهریورماه همزمان با شب عید غدیر خم با اجرای برنامه‌های متنوع و شاد ادامه دارد.

جنگ شادی از جمله برنامه‌های اجرایی این جشنواره بوده که هر شب بعد از نماز مغرب و عشا میزبان شهروندان است و شامگاه پنجشنبه اولین برنامه شبانه جشنواره «سرزمین هزار چشمه» با عنوان «حبیب خط» برگزار شد.

در برنامه «حبیب خط» که باهدف پاسداشت قدردانی از خانواده مرحوم استاد حبیب‌الله فضایلی استاد خط جهان اسلام و به‌ عنوان یکی از مفاخر و چهره‌های برجسته شهرستان سمیرم برگزار شده بود از خانواده این استاد گران‌قدر دعوت و قدردانی شد.

در این برنامه علاوه بر حضور همسر و دختر استاد مرحوم فضائلی، شهاب شهیدانی استاد تاریخ هنر و پژوهشگر در زمینه خوشنویسی و نیز محسن سلیمانی استاد رشته خطاطی و نقاشی‌خط در دانشگاه هنر اصفهان نیز حضور داشتند که از این افراد نیز تقدیر شد.

در اولین برنامه جنگ شادی جشنواره «سرزمین هزار چشمه» که شامگاه پنجشنبه در قالب همایش «حبیب خط» برگزار شد هنرمندانی از صداوسیمای اصفهان و گروه‌های موسیقی استان به اجرای برنامه پرداختند و شبی به‌یادماندنی و با نشاط را برای شهروندان این شهرستان رقم زدند.

بر اساس این گزارش، تعدادی از آثار استاد حبیب‌الله فضائلی تا ۲۸ شهریورماه در نمایشگاه توانمندی‌های سمیرم در سالن سرپوشیده ورزشگاه شهید صابری سمیرم در معرض دید علاقه‌مندان به آثار هنری است.

استاد حبیب‌الله فضائلی در سال ۱۳۰۱ شمسی در سمیرم و در خانواده‌ای متدین و هنرمند چشم به جهان گشود و ایشان پس از سال‌ها زندگی در سمیرم برای کسب علوم دینی و حوزوی و همچنین پیشرفت در هنر خوشنویسی به اصفهان مهاجرت کردند و در این شهر علاوه بر تحصیل به تعلیم شاگردان در زمینه هنر خوشنویسی نیز مشغول شدند.

از استاد فضائلی علاوه بر کتابت قرآن مجید به خط نسخ ایرانی، آثار تألیفی بسیاری نیز به یادگار مانده است که همه آن‌ها را نیز به خط خود نگاشته‌اند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به اطلس خط، تعلیم خط، اصحاب رس، مرد آفرین روزگار،گنجینه اسرار و…. اشاره کرد

۲۰۱۶۰۹۱۵_۱۸۳۲۲۱

۲۰۱۶۰۹۱۵_۱۸۴۱۲۵

۲۰۱۶۰۹۱۵_۱۸۴۲۱۶

۲۰۱۶۰۹۱۵_۱۸۴۸۰۷

۲۰۱۶۰۹۱۵_۲۳۱۴۴۰

۲۰۱۶۰۹۱۵_۲۳۱۴۵۲ ۲۰۱۶۰۹۱۵_۲۳۱۵۵۳ ۲۰۱۶۰۹۱۵_۲۳۱۶۲۶ ۲۰۱۶۰۹۱۵_۲۳۱۸۰۶ img_2109-400x280

۲۰۱۶۰۹۱۵_۱۸۰۹۳۲

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

بدانید و با اقدامات وی بیشتر آشنا شوید

بیوگرافی آیت الله هاشمی رفسنجانی

آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی در سوم شهریور ماه سال ۱۳۱۳ در روستای بهرمان شهرستان رفسنجان و در خانواده‌ای نسبتاً ثروتمند به دنیا آمد. او یکی از ۹ فرزند میرزاعلی هاشمی بهرمانی و ماه‌ بی‌بی صفریان است. آیت الله هاشمی رفسنجانی تحصیل را، از سن ۵ سالگی در مکتب خانه ای در نوق آغاز نمود. در سن ۱۴ سالگی به قم رفت و به تحصیل علوم دینی پرداخت و به درجه اجتهاد نائل شد. اساتید وی در حوزه علمیه قم آیات عظام سید حسین طباطبایی بروجردی، امام خمینی (ره)، سید محمد محقق داماد، محمدرضا گلپایگانی، سید محمد کاظم شریعتمداری، عبدالکریم حائری یزدی، شهاب ‌الدین نجفی مرعشی، محمد حسین طباطبائی و حسینعلی منتظری بوده‌ اند. وی در آنجا تحت تاثیر تعلیمات امام خمینی (ره) به سیاست روی آورد و به مخالفت با حکومت محمد رضا شاه پهلوی و انقلاب سفید او پرداخت. با تبعید امام، نقش هاشمی در مبارزه با شاه و نمایندگی امام در داخل کشور پررنگ ‌تر شد. با وجود نگرش ضد غربی انقلابیون، او سفرهای زیادی از ژاپن در شرق تا ۲۰ ایالت از ایالات متحده در غرب کرد. آیت الله هاشمی رفسنجانی پس از انقالب اسلامی عناوین افتخاری متعددی را از مجامع علمی دنیا کسب کرده و دانشگاه تهران نیز عنوان دکترای افتخاری علوم سیاسی را به وی اهدا کرده است. آیت‌ الله هاشمی رفسنجانی همچنین در شهریورماه ۱۳۸۶ به دنبال رحلت آیت‌ الله مشکینی رئیس فقید مجلس خبرگان رهبری در دومین اجلاس سالانه دوره چهارم مجلس خبرگان، به ریاست این مجلس مهم و تأثیرگذار برگزیده شد. وی اسفند سال ۱۳۸۹ ریاست مجلس خبرگان رهبری را به آیت‌ الله مهدوی کنی سپرد. آیت الله هاشمی رفسنجانی در سال ۱۳۳۷ با عفت مرعشی که دختری از خانواده روحانی و از نوادگان سید محمد کاظم طباطبایی یزدی است، ازدواج کرد. او خواهر حسین مرعشی، معاون سید محمد خاتمی در دوران ریاست جمهوری و از مدیران اصلی دولت سازندگی است. ثمره این ازدواج ۵ فرزند به ترتیب و به نامهای فاطمه، محسن، فائزه، مهدی و یاسر است. وی تعدادی کتاب با عنوان مجموعه خاطرات روزانه دارد. او انگیزه‌اش را از نوشتن خاطرات روزانه علاقه به نویسندگی عنوان کرده‌ است.بر اساس خاطرات و دیدگاه‌ها، سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های او چندین کتاب مستقل نوشته شده‌ است. علاوه بر‏‏این، متن کامل خطبه‌های نماز جمعه، مصاحبه‌ها، سخنرانی‌ها و نطق‌های پیش از دستورش در مجلس، به صورت کتاب‌های جداگانه منتشر شده‌ است. از جمله تألیفات وی میتوان به این موارد ارزشها و مکتب ها، اسرائیل و فلسطین، امیر کبیر یا قهرمان مبارزه با استعمارانقلاب یا بعثت جدیدآشنایی با تمدن و فرهنگ اسلامی اشاره کرد. آیت الله هاشمی رفسنجانی بیش از آنکه به عنوان یک شخصیت علمی شناخته شده باشد، به عنوان یک چهره سیاسی مطرح است و این هم به خاطر فعالیت های فراوان سیاسی وی در دوران قبل و بعد از انقلاب است. وی فعالیت سیاسی خود را از سال ۱۳۴۰ آغاز کرد. او در دوران قبل از انقلاب، بسیار به امام نزدیک بود. هاشمی در دوران ...

جدیدترین خبرهای سمیرم