رفتن به بالا

به روزترین پایگاه خبری ، تحلیلی شهرستان سمیرم

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵
 • الخميس ۲۶ جماد أول ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 23 February
  سمیرم
  ۴٣(°F)
  وزش باد آرام
  فشار ٢۴.١٩(in)
  محدوده دید ۴.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 3-Moderate
  رطوبت ٢۴.١٩(in)
اوقات شرعی

۲۰۱۶۰۹۱۵_۱۸۴۱۲۵

 جشنواره هفته فرهنگی و اجتماعی سمیرم با عنوان «سرزمین هزار چشمه» از ۲۵ شهریورماه با برپایی نمایشگاه توانمندی‌های سمیرم کار خود را آغاز کرده و تا روز ۲۸ شهریورماه همزمان با شب عید غدیر خم با اجرای برنامه‌های متنوع و شاد ادامه دارد. جنگ شادی از جمله برنامه‌های اجرایی این جشنواره بوده که هر شب […]

 جشنواره هفته فرهنگی و اجتماعی سمیرم با عنوان «سرزمین هزار چشمه» از ۲۵ شهریورماه با برپایی نمایشگاه توانمندی‌های سمیرم کار خود را آغاز کرده و تا روز ۲۸ شهریورماه همزمان با شب عید غدیر خم با اجرای برنامه‌های متنوع و شاد ادامه دارد.

جنگ شادی از جمله برنامه‌های اجرایی این جشنواره بوده که هر شب بعد از نماز مغرب و عشا میزبان شهروندان است و شامگاه پنجشنبه اولین برنامه شبانه جشنواره «سرزمین هزار چشمه» با عنوان «حبیب خط» برگزار شد.

در برنامه «حبیب خط» که باهدف پاسداشت قدردانی از خانواده مرحوم استاد حبیب‌الله فضایلی استاد خط جهان اسلام و به‌ عنوان یکی از مفاخر و چهره‌های برجسته شهرستان سمیرم برگزار شده بود از خانواده این استاد گران‌قدر دعوت و قدردانی شد.

در این برنامه علاوه بر حضور همسر و دختر استاد مرحوم فضائلی، شهاب شهیدانی استاد تاریخ هنر و پژوهشگر در زمینه خوشنویسی و نیز محسن سلیمانی استاد رشته خطاطی و نقاشی‌خط در دانشگاه هنر اصفهان نیز حضور داشتند که از این افراد نیز تقدیر شد.

در اولین برنامه جنگ شادی جشنواره «سرزمین هزار چشمه» که شامگاه پنجشنبه در قالب همایش «حبیب خط» برگزار شد هنرمندانی از صداوسیمای اصفهان و گروه‌های موسیقی استان به اجرای برنامه پرداختند و شبی به‌یادماندنی و با نشاط را برای شهروندان این شهرستان رقم زدند.

بر اساس این گزارش، تعدادی از آثار استاد حبیب‌الله فضائلی تا ۲۸ شهریورماه در نمایشگاه توانمندی‌های سمیرم در سالن سرپوشیده ورزشگاه شهید صابری سمیرم در معرض دید علاقه‌مندان به آثار هنری است.

استاد حبیب‌الله فضائلی در سال ۱۳۰۱ شمسی در سمیرم و در خانواده‌ای متدین و هنرمند چشم به جهان گشود و ایشان پس از سال‌ها زندگی در سمیرم برای کسب علوم دینی و حوزوی و همچنین پیشرفت در هنر خوشنویسی به اصفهان مهاجرت کردند و در این شهر علاوه بر تحصیل به تعلیم شاگردان در زمینه هنر خوشنویسی نیز مشغول شدند.

از استاد فضائلی علاوه بر کتابت قرآن مجید به خط نسخ ایرانی، آثار تألیفی بسیاری نیز به یادگار مانده است که همه آن‌ها را نیز به خط خود نگاشته‌اند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به اطلس خط، تعلیم خط، اصحاب رس، مرد آفرین روزگار،گنجینه اسرار و…. اشاره کرد

۲۰۱۶۰۹۱۵_۱۸۳۲۲۱

۲۰۱۶۰۹۱۵_۱۸۴۱۲۵

۲۰۱۶۰۹۱۵_۱۸۴۲۱۶

۲۰۱۶۰۹۱۵_۱۸۴۸۰۷

۲۰۱۶۰۹۱۵_۲۳۱۴۴۰

۲۰۱۶۰۹۱۵_۲۳۱۴۵۲ ۲۰۱۶۰۹۱۵_۲۳۱۵۵۳ ۲۰۱۶۰۹۱۵_۲۳۱۶۲۶ ۲۰۱۶۰۹۱۵_۲۳۱۸۰۶ img_2109-400x280

۲۰۱۶۰۹۱۵_۱۸۰۹۳۲

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

سه نصیحت مهم

سه نصیحت مقام معظم رهبری به جوانان

امام خامنه ای ، این رهبر فرزانه و مراد ایرانیان و علی الخصوص جوانان رشید و برومند ایران اسلامی، همواره بر پیشرفتهای همه جانبه تاکید داشته و نصایح پدرانه شان، کام جوانان را شیرین می کند. آنچه می خوانید، توصیه های این زعیم فرزانه  به فرزندان جوانش است که ایشان در این باره می فرمایند: شما مثل فرزندان من هستید. من اگر بخواهم به بچه‌هاى صلبى و نسبىِ خودم بهترین سفارشها را بکنم، همینى که به شما عرض کردم، به آنها خواهم گفت.  قدر دلهای پاک را بدانید چقدر این زلالى دل در دوره‌ى جوانى قیمت و ارزش دارد، که دیگر قابل برگشت هم نیست. این دل پاک و زلال را هرچه میتوانید، با ذات مقدس بارى‌تعالى - پیوند دهید و نزدیک کنید. اگر موفق شدید، تا آخر عمر زندگى سعادتمندانه خواهید داشت. الف: قدم اول ترک گناه است. پرهیز نکردن ما از گناه، اثرش را در مدیریت امور کشور اگر داشته باشیم، مدیریت یک بخشى اگر داشته باشیم، اگر در میدان جنگ حاضر شویم، اگر در یک آزمون مالى و اقتصادى گیر کنیم، در همه‌ى اینجاها نشان میدهد. بنابراین، این حرف اصلى ماست. ب: قدم دوم انجام واجبات؛ و از همه‌ى واجبات مهمتر، نماز است. «و اعلم انّ کلّ شى‌ء من عملک تبع لصلاتک»؛(۱) همه‌ى کار انسان تابع نماز است. نماز را به وقت بخوانید، با توجه و با حضور قلب بخوانید. الف: چگونگی حضور قلب در نماز : حضور قلب یعنى بدانید که دارید با یکى حرف میزنید؛ بدانید یک مخاطبى دارید که دارید با او حرف میزنید. این حالت را اگر در خودتان تمرین کردید، اگر توانستید این تمرکز را ایجاد کنید، تا آخر عمر این براى شما میماند. ب. ویژگی بعدی نماز «تنهى عن الفحشاء و المنکر» است: وقتی حضور قلب و تمرکز را در نماز به وجود بیاورید آن وقت این آن صلاتى است که: «تنهى عن الفحشاء و المنکر».(۲) «تنهى» یعنى شما را نهى میکند؛ معنایش این نیست که مانعى جلوى شما میگذارد که شما دیگر نمیتوانید گناه کنید؛ نه، یعنى دائم به شما میگوید گناه نکن. خوب، روزى چند نوبت از درون دلِ انسان به او بگویند گناه نکن، گناه نکن، انسان گناه نمیکند. این نماز است. روزه‌ى ماه رمضان خیلى مغتنم است مبارزه‌ى با گرسنگى، تشنگى، گرما و سختى‌هائى که انسان دارد. انس با قرآن و انس با نهج‌البلاغه و انس با صحیفه‌ى سجادیه و دعا و نافله و نماز شب و هر کار که توانستید بعد از آن بکنید. بعد از نمازهاى واجب و آن توجهى که عرض کردم، دیگر هرچه که توانستید، مستحبات، دعا و بقیه‌ى کارها را انجام دهید. ان‌شاءاللَّه خداى متعال هم راهها را باز میکند. در باره بیانات حضرت الله خامنه ای نکته ای که ذکر آن لازم به نظر می رسد این است که،  بعنوان مرجع معظمی که زعامت و رهبری و نیابت برحق امام معصوم را برعهده دارند، سخنانشان را عملا نصب العین قرار بدهیم.  ریشه حرکتهای صحیح در همه ابعاد چه سیاسی چه اجتماعی چه فرهنگی، در گرو تزکیه در سایه ...

جدیدترین خبرهای سمیرم