رفتن به بالا

به روزترین پایگاه خبری ، تحلیلی شهرستان سمیرم

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


 • سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵
 • الثلاثاء ۱۸ ربيع ثاني ۱۴۳۸
 • 2017 Tuesday 17 January
  سمیرم
  ۵٢(°F)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢۴.٢۴(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 4-Moderate
  رطوبت ٢۴.٢۴(in)
اوقات شرعی

۲۰۱۶۰۹۱۵_۱۱۲۷۲۵

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سام ارام محمد حسین نصرتی فرماندار سمیرم در حاشیه اولین جشنواره سرزمین هزار چشمه  در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرستان سمیرم دارای قابلیت‌های زیادی در بخش‌های مختلف بوده و در این جشنواره به همه ظرفیت‌های شهرستان توجه شده است. وی با تأکید بر توجه به ظرفیت‌های شهرستان در همه حوزه‌ها […]

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سام ارام محمد حسین نصرتی فرماندار سمیرم در حاشیه اولین جشنواره سرزمین هزار چشمه  در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرستان سمیرم دارای قابلیت‌های زیادی در بخش‌های مختلف بوده و در این جشنواره به همه ظرفیت‌های شهرستان توجه شده است.

وی با تأکید بر توجه به ظرفیت‌های شهرستان در همه حوزه‌ها با نگاه اقتصاد مقاومتی، افزود: در برپایی این جشنواره از تمام گروه‌ها از جمله ادارات، سازمان‌های مردم‌نهاد و همچنین گروه‌های آزاد شهرستان استفاده‌ شده و در حال فعالیت هستند.

فرماندار سمیرم به سابقه درخشان شهرستان در زمینه‌های مختلف علمی، هنری، فرهنگی، دینی، ورزشی اشاره کرد و گفت: شهرستان سمیرم از لحاظ داشتن مفاخر، یک شهرستان غنی است که لازم بود این توانمندی‌ها در قالب یک فعالیت معرفی شوند.

وی شهرستان سمیرم را مهد فرهنگ و هنر دانست و ادامه داد: حکیم عارف، جهانگیرخان قشقایی از مفاخر شهرستان سمیرم و از فضلای بزرگ اسلام است که در علم و عمل به‌جایی رسید و بزرگان دینی از تمام نقاط کشور به حوزه درسش می‌آمدند.

 نصرتی به وجود اساتید برجسته در حوزه هنری و علمی اشاره کرد و افزود: مرحوم استاد حبیب‌الله فضائلی استاد مسلم انواع خطوط اسلامی و هنرمند جهان اسلام بوده و آثار بسیار ارزشمندی از ایشان به یادگار مانده است.

وی ادامه داد: در حوزه آموزش‌وپرورش در شهرستان سمیرم نیز استاد محمد بهمن بیگی بنیان‌گذار آموزش عشایر در ایران است که وی جایزه سوادآموزی سازمان یونسکو را دریافت کرد.

فرماندار سمیرم خواهران منصوریان را از ظرفیت‌های شهرستان در حوزه ورزشی در سطح جهانی دانست و اظهار کرد: سعی شده است از این جشنواره به‌عنوان یک فرصتی برای معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های شهرستان در حوزه‌های مختلف استفاده شود.

وی همچنین به ظرفیت‌های شهرستان در بخش گردشگری اشاره کرد و گفت: دارای ۵۲ نقطه با ظرفیت گردشگری هستیم که ۱۱ نقطه مصوب نمونه گردشگری است و از این فرصت به منظور جذب گردشگر در این حوزه فعالیت می‌کنیم.

نصرتی بابیان اینکه در جشنواره سرزمین هزار چشمه در کنار نگاه فرهنگی و اجتماعی نگاه اقتصادمحور هم داشتیم، گفت: با توجه به نام‌گذاری امسال به نام «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» با دعوت از فعالان حوزه اقتصادی برای اقتصاد مقاومتی فعالیت‌های انجام‌شده به نمایش گذاشته‌شده است.

وی در پایان به معرفی برنامه‌های متنوع این جشنواره اشاره کرد و افزود: نگاه ما در این جشنواره نگاه افزایش اجتماعی است و از تمامی همشهریان و هم استانی‌ها برای حضور در این جشنواره که تا ۲۸ شهریورماه برپا است دعوت می‌کنیم.

۲۰۱۶۰۹۱۵_۱۱۳۹۱۶

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

بدانید و با اقدامات وی بیشتر آشنا شوید

بیوگرافی آیت الله هاشمی رفسنجانی

آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی در سوم شهریور ماه سال ۱۳۱۳ در روستای بهرمان شهرستان رفسنجان و در خانواده‌ای نسبتاً ثروتمند به دنیا آمد. او یکی از ۹ فرزند میرزاعلی هاشمی بهرمانی و ماه‌ بی‌بی صفریان است. آیت الله هاشمی رفسنجانی تحصیل را، از سن ۵ سالگی در مکتب خانه ای در نوق آغاز نمود. در سن ۱۴ سالگی به قم رفت و به تحصیل علوم دینی پرداخت و به درجه اجتهاد نائل شد. اساتید وی در حوزه علمیه قم آیات عظام سید حسین طباطبایی بروجردی، امام خمینی (ره)، سید محمد محقق داماد، محمدرضا گلپایگانی، سید محمد کاظم شریعتمداری، عبدالکریم حائری یزدی، شهاب ‌الدین نجفی مرعشی، محمد حسین طباطبائی و حسینعلی منتظری بوده‌ اند. وی در آنجا تحت تاثیر تعلیمات امام خمینی (ره) به سیاست روی آورد و به مخالفت با حکومت محمد رضا شاه پهلوی و انقلاب سفید او پرداخت. با تبعید امام، نقش هاشمی در مبارزه با شاه و نمایندگی امام در داخل کشور پررنگ ‌تر شد. با وجود نگرش ضد غربی انقلابیون، او سفرهای زیادی از ژاپن در شرق تا ۲۰ ایالت از ایالات متحده در غرب کرد. آیت الله هاشمی رفسنجانی پس از انقالب اسلامی عناوین افتخاری متعددی را از مجامع علمی دنیا کسب کرده و دانشگاه تهران نیز عنوان دکترای افتخاری علوم سیاسی را به وی اهدا کرده است. آیت‌ الله هاشمی رفسنجانی همچنین در شهریورماه ۱۳۸۶ به دنبال رحلت آیت‌ الله مشکینی رئیس فقید مجلس خبرگان رهبری در دومین اجلاس سالانه دوره چهارم مجلس خبرگان، به ریاست این مجلس مهم و تأثیرگذار برگزیده شد. وی اسفند سال ۱۳۸۹ ریاست مجلس خبرگان رهبری را به آیت‌ الله مهدوی کنی سپرد. آیت الله هاشمی رفسنجانی در سال ۱۳۳۷ با عفت مرعشی که دختری از خانواده روحانی و از نوادگان سید محمد کاظم طباطبایی یزدی است، ازدواج کرد. او خواهر حسین مرعشی، معاون سید محمد خاتمی در دوران ریاست جمهوری و از مدیران اصلی دولت سازندگی است. ثمره این ازدواج ۵ فرزند به ترتیب و به نامهای فاطمه، محسن، فائزه، مهدی و یاسر است. وی تعدادی کتاب با عنوان مجموعه خاطرات روزانه دارد. او انگیزه‌اش را از نوشتن خاطرات روزانه علاقه به نویسندگی عنوان کرده‌ است.بر اساس خاطرات و دیدگاه‌ها، سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های او چندین کتاب مستقل نوشته شده‌ است. علاوه بر‏‏این، متن کامل خطبه‌های نماز جمعه، مصاحبه‌ها، سخنرانی‌ها و نطق‌های پیش از دستورش در مجلس، به صورت کتاب‌های جداگانه منتشر شده‌ است. از جمله تألیفات وی میتوان به این موارد ارزشها و مکتب ها، اسرائیل و فلسطین، امیر کبیر یا قهرمان مبارزه با استعمارانقلاب یا بعثت جدیدآشنایی با تمدن و فرهنگ اسلامی اشاره کرد. آیت الله هاشمی رفسنجانی بیش از آنکه به عنوان یک شخصیت علمی شناخته شده باشد، به عنوان یک چهره سیاسی مطرح است و این هم به خاطر فعالیت های فراوان سیاسی وی در دوران قبل و بعد از انقلاب است. وی فعالیت سیاسی خود را از سال ۱۳۴۰ آغاز کرد. او در دوران قبل از انقلاب، بسیار به امام نزدیک بود. هاشمی در دوران ...

جدیدترین خبرهای سمیرم