تاریخ انتشار:۲۶ شهریور ۱۳۹۵در ۲:۲۷ ب.ظ کد خبر:10713

شهرستان سمیرم زادگاه هنرمندان فرهنگ وهنر است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سام ارام محمد حسین نصرتی فرماندار سمیرم در حاشیه اولین جشنواره سرزمین هزار چشمه  در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرستان سمیرم دارای قابلیت‌های زیادی در بخش‌های مختلف بوده و در این جشنواره به همه ظرفیت‌های شهرستان توجه شده است. وی با ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سام ارام محمد حسین نصرتی فرماندار سمیرم در حاشیه اولین جشنواره سرزمین هزار چشمه  در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرستان سمیرم دارای قابلیت‌های زیادی در بخش‌های مختلف بوده و در این جشنواره به همه ظرفیت‌های شهرستان توجه شده است.

وی با تأکید بر توجه به ظرفیت‌های شهرستان در همه حوزه‌ها با نگاه اقتصاد مقاومتی، افزود: در برپایی این جشنواره از تمام گروه‌ها از جمله ادارات، سازمان‌های مردم‌نهاد و همچنین گروه‌های آزاد شهرستان استفاده‌ شده و در حال فعالیت هستند.

فرماندار سمیرم به سابقه درخشان شهرستان در زمینه‌های مختلف علمی، هنری، فرهنگی، دینی، ورزشی اشاره کرد و گفت: شهرستان سمیرم از لحاظ داشتن مفاخر، یک شهرستان غنی است که لازم بود این توانمندی‌ها در قالب یک فعالیت معرفی شوند.

وی شهرستان سمیرم را مهد فرهنگ و هنر دانست و ادامه داد: حکیم عارف، جهانگیرخان قشقایی از مفاخر شهرستان سمیرم و از فضلای بزرگ اسلام است که در علم و عمل به‌جایی رسید و بزرگان دینی از تمام نقاط کشور به حوزه درسش می‌آمدند.

 نصرتی به وجود اساتید برجسته در حوزه هنری و علمی اشاره کرد و افزود: مرحوم استاد حبیب‌الله فضائلی استاد مسلم انواع خطوط اسلامی و هنرمند جهان اسلام بوده و آثار بسیار ارزشمندی از ایشان به یادگار مانده است.

وی ادامه داد: در حوزه آموزش‌وپرورش در شهرستان سمیرم نیز استاد محمد بهمن بیگی بنیان‌گذار آموزش عشایر در ایران است که وی جایزه سوادآموزی سازمان یونسکو را دریافت کرد.

فرماندار سمیرم خواهران منصوریان را از ظرفیت‌های شهرستان در حوزه ورزشی در سطح جهانی دانست و اظهار کرد: سعی شده است از این جشنواره به‌عنوان یک فرصتی برای معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های شهرستان در حوزه‌های مختلف استفاده شود.

وی همچنین به ظرفیت‌های شهرستان در بخش گردشگری اشاره کرد و گفت: دارای ۵۲ نقطه با ظرفیت گردشگری هستیم که ۱۱ نقطه مصوب نمونه گردشگری است و از این فرصت به منظور جذب گردشگر در این حوزه فعالیت می‌کنیم.

نصرتی بابیان اینکه در جشنواره سرزمین هزار چشمه در کنار نگاه فرهنگی و اجتماعی نگاه اقتصادمحور هم داشتیم، گفت: با توجه به نام‌گذاری امسال به نام «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» با دعوت از فعالان حوزه اقتصادی برای اقتصاد مقاومتی فعالیت‌های انجام‌شده به نمایش گذاشته‌شده است.

وی در پایان به معرفی برنامه‌های متنوع این جشنواره اشاره کرد و افزود: نگاه ما در این جشنواره نگاه افزایش اجتماعی است و از تمامی همشهریان و هم استانی‌ها برای حضور در این جشنواره که تا ۲۸ شهریورماه برپا است دعوت می‌کنیم.

۲۰۱۶۰۹۱۵_۱۱۳۹۱۶

 


ارسال نظر

Go to TOP