رفتن به بالا

به روزترین پایگاه خبری ، تحلیلی شهرستان سمیرم

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵
 • الخميس ۲۶ جماد أول ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 23 February
  سمیرم
  ۴٣(°F)
  وزش باد آرام
  فشار ٢۴.١٩(in)
  محدوده دید ۴.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 3-Moderate
  رطوبت ٢۴.١٩(in)
اوقات شرعی

۲۰۱۶۰۹۱۵_۱۱۲۷۲۵

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سام ارام محمد حسین نصرتی فرماندار سمیرم در حاشیه اولین جشنواره سرزمین هزار چشمه  در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرستان سمیرم دارای قابلیت‌های زیادی در بخش‌های مختلف بوده و در این جشنواره به همه ظرفیت‌های شهرستان توجه شده است. وی با تأکید بر توجه به ظرفیت‌های شهرستان در همه حوزه‌ها […]

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سام ارام محمد حسین نصرتی فرماندار سمیرم در حاشیه اولین جشنواره سرزمین هزار چشمه  در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرستان سمیرم دارای قابلیت‌های زیادی در بخش‌های مختلف بوده و در این جشنواره به همه ظرفیت‌های شهرستان توجه شده است.

وی با تأکید بر توجه به ظرفیت‌های شهرستان در همه حوزه‌ها با نگاه اقتصاد مقاومتی، افزود: در برپایی این جشنواره از تمام گروه‌ها از جمله ادارات، سازمان‌های مردم‌نهاد و همچنین گروه‌های آزاد شهرستان استفاده‌ شده و در حال فعالیت هستند.

فرماندار سمیرم به سابقه درخشان شهرستان در زمینه‌های مختلف علمی، هنری، فرهنگی، دینی، ورزشی اشاره کرد و گفت: شهرستان سمیرم از لحاظ داشتن مفاخر، یک شهرستان غنی است که لازم بود این توانمندی‌ها در قالب یک فعالیت معرفی شوند.

وی شهرستان سمیرم را مهد فرهنگ و هنر دانست و ادامه داد: حکیم عارف، جهانگیرخان قشقایی از مفاخر شهرستان سمیرم و از فضلای بزرگ اسلام است که در علم و عمل به‌جایی رسید و بزرگان دینی از تمام نقاط کشور به حوزه درسش می‌آمدند.

 نصرتی به وجود اساتید برجسته در حوزه هنری و علمی اشاره کرد و افزود: مرحوم استاد حبیب‌الله فضائلی استاد مسلم انواع خطوط اسلامی و هنرمند جهان اسلام بوده و آثار بسیار ارزشمندی از ایشان به یادگار مانده است.

وی ادامه داد: در حوزه آموزش‌وپرورش در شهرستان سمیرم نیز استاد محمد بهمن بیگی بنیان‌گذار آموزش عشایر در ایران است که وی جایزه سوادآموزی سازمان یونسکو را دریافت کرد.

فرماندار سمیرم خواهران منصوریان را از ظرفیت‌های شهرستان در حوزه ورزشی در سطح جهانی دانست و اظهار کرد: سعی شده است از این جشنواره به‌عنوان یک فرصتی برای معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های شهرستان در حوزه‌های مختلف استفاده شود.

وی همچنین به ظرفیت‌های شهرستان در بخش گردشگری اشاره کرد و گفت: دارای ۵۲ نقطه با ظرفیت گردشگری هستیم که ۱۱ نقطه مصوب نمونه گردشگری است و از این فرصت به منظور جذب گردشگر در این حوزه فعالیت می‌کنیم.

نصرتی بابیان اینکه در جشنواره سرزمین هزار چشمه در کنار نگاه فرهنگی و اجتماعی نگاه اقتصادمحور هم داشتیم، گفت: با توجه به نام‌گذاری امسال به نام «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» با دعوت از فعالان حوزه اقتصادی برای اقتصاد مقاومتی فعالیت‌های انجام‌شده به نمایش گذاشته‌شده است.

وی در پایان به معرفی برنامه‌های متنوع این جشنواره اشاره کرد و افزود: نگاه ما در این جشنواره نگاه افزایش اجتماعی است و از تمامی همشهریان و هم استانی‌ها برای حضور در این جشنواره که تا ۲۸ شهریورماه برپا است دعوت می‌کنیم.

۲۰۱۶۰۹۱۵_۱۱۳۹۱۶

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

سه نصیحت مهم

سه نصیحت مقام معظم رهبری به جوانان

امام خامنه ای ، این رهبر فرزانه و مراد ایرانیان و علی الخصوص جوانان رشید و برومند ایران اسلامی، همواره بر پیشرفتهای همه جانبه تاکید داشته و نصایح پدرانه شان، کام جوانان را شیرین می کند. آنچه می خوانید، توصیه های این زعیم فرزانه  به فرزندان جوانش است که ایشان در این باره می فرمایند: شما مثل فرزندان من هستید. من اگر بخواهم به بچه‌هاى صلبى و نسبىِ خودم بهترین سفارشها را بکنم، همینى که به شما عرض کردم، به آنها خواهم گفت.  قدر دلهای پاک را بدانید چقدر این زلالى دل در دوره‌ى جوانى قیمت و ارزش دارد، که دیگر قابل برگشت هم نیست. این دل پاک و زلال را هرچه میتوانید، با ذات مقدس بارى‌تعالى - پیوند دهید و نزدیک کنید. اگر موفق شدید، تا آخر عمر زندگى سعادتمندانه خواهید داشت. الف: قدم اول ترک گناه است. پرهیز نکردن ما از گناه، اثرش را در مدیریت امور کشور اگر داشته باشیم، مدیریت یک بخشى اگر داشته باشیم، اگر در میدان جنگ حاضر شویم، اگر در یک آزمون مالى و اقتصادى گیر کنیم، در همه‌ى اینجاها نشان میدهد. بنابراین، این حرف اصلى ماست. ب: قدم دوم انجام واجبات؛ و از همه‌ى واجبات مهمتر، نماز است. «و اعلم انّ کلّ شى‌ء من عملک تبع لصلاتک»؛(۱) همه‌ى کار انسان تابع نماز است. نماز را به وقت بخوانید، با توجه و با حضور قلب بخوانید. الف: چگونگی حضور قلب در نماز : حضور قلب یعنى بدانید که دارید با یکى حرف میزنید؛ بدانید یک مخاطبى دارید که دارید با او حرف میزنید. این حالت را اگر در خودتان تمرین کردید، اگر توانستید این تمرکز را ایجاد کنید، تا آخر عمر این براى شما میماند. ب. ویژگی بعدی نماز «تنهى عن الفحشاء و المنکر» است: وقتی حضور قلب و تمرکز را در نماز به وجود بیاورید آن وقت این آن صلاتى است که: «تنهى عن الفحشاء و المنکر».(۲) «تنهى» یعنى شما را نهى میکند؛ معنایش این نیست که مانعى جلوى شما میگذارد که شما دیگر نمیتوانید گناه کنید؛ نه، یعنى دائم به شما میگوید گناه نکن. خوب، روزى چند نوبت از درون دلِ انسان به او بگویند گناه نکن، گناه نکن، انسان گناه نمیکند. این نماز است. روزه‌ى ماه رمضان خیلى مغتنم است مبارزه‌ى با گرسنگى، تشنگى، گرما و سختى‌هائى که انسان دارد. انس با قرآن و انس با نهج‌البلاغه و انس با صحیفه‌ى سجادیه و دعا و نافله و نماز شب و هر کار که توانستید بعد از آن بکنید. بعد از نمازهاى واجب و آن توجهى که عرض کردم، دیگر هرچه که توانستید، مستحبات، دعا و بقیه‌ى کارها را انجام دهید. ان‌شاءاللَّه خداى متعال هم راهها را باز میکند. در باره بیانات حضرت الله خامنه ای نکته ای که ذکر آن لازم به نظر می رسد این است که،  بعنوان مرجع معظمی که زعامت و رهبری و نیابت برحق امام معصوم را برعهده دارند، سخنانشان را عملا نصب العین قرار بدهیم.  ریشه حرکتهای صحیح در همه ابعاد چه سیاسی چه اجتماعی چه فرهنگی، در گرو تزکیه در سایه ...

جدیدترین خبرهای سمیرم