رفتن به بالا

به روزترین پایگاه خبری ، تحلیلی شهرستان سمیرم

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵
 • الخميس ۲۶ جماد أول ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 23 February
  سمیرم
  ۴٣(°F)
  وزش باد آرام
  فشار ٢۴.١٩(in)
  محدوده دید ۴.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 3-Moderate
  رطوبت ٢۴.١٩(in)
اوقات شرعی

۲۰۱۶۰۹۰۱_۱۲۲۰۳۳

به گزارش پایگاه خبری سام ارام اقدام وعمل وتلاش تیم شهرداری وشورای اسلامی شهر کمه با کمک ومساعدت مردم ومسولان شهرستان شهر کمه را از بحران خشکسالی نجات داد. چشمه بابا زرنگ کمه در طی خشکسالیهای اخیر کم اب ودر خطر خشک شدن بود از اینرو که این چشمه منبع اب کشاورزی این شهربود مسولان […]

به گزارش پایگاه خبری سام ارام

اقدام وعمل وتلاش تیم شهرداری وشورای اسلامی شهر کمه با کمک ومساعدت مردم ومسولان شهرستان شهر کمه را از بحران خشکسالی نجات داد.

چشمه بابا زرنگ کمه در طی خشکسالیهای اخیر کم اب ودر خطر خشک شدن بود از اینرو که این چشمه منبع اب کشاورزی این شهربود مسولان با تلاش وپیگیری شبانه روزی با طرح انتقال اب این مشکل بزرگ را حل کردند.

فرود امیری شهردار شهر کمه از بهره برداری از طرح انتقال اب از رودخانه ماربر به سرچشمه چشمه بابا زرنگ شهر کمه خبر داد.

امیری گفت:این طرح بالغ بر۱۸میلیارد ریال از ناحیه اعتبارات ستاد بحران استانداری وهمیاری مردمی به مدت ۱۱ماه به بهره برداری رسیدکه مدت زمان پیش بینی شده ۲۴ ماه دیده شده بود.

 

شهردار کمه افزود:با بهره برداری از این طرح پمپاژاز خشک شدن بیش از ۴۲۰هکتار از باغهای شهر کمه جلوگیری شد و۳۶۰خانوار از این طرح بهرمند شدند .

وی بیان کرد :طول لوله کشی این طرح ۶۱۹۲متر میباشد وتوسط لوله ۱۲اینچی اب به سرچشمه پمپاژمیشود .

این طرح به همت وتلاش وپیگیری مردم وشوراوشهرداری کمه با همکاری فرمانداری اداره اموراب واداره برق .استانداری .جهادکشاورزی وسازمان همیاری شهرداریها وخانم عمرانی نماینده وقت سمیرم انجام وبه بهره برداری رسید .

شهردار کمه تصریح کرد :هدف از اجرای این پروژه نجات باغهای سیب از خشک شدن واحیای چشمه سارهای منطقه گردشگری چشمه بابازرنگ وجلوگیری از مهاجرت مردم وایجاد اشتغال پایدار در منطقه است .

شهردارکمه از زحمات وپشتیبانی اعضای شورای اسلامی شهر کمه تقدیر وتشر کرد .

شهر کمه در فاصله ۶۵کیلومتری جنوب سمیرم واقع شده است ویکی از نقاط گردشگری شهرستان سمیرم در این منطقه واقع شده است.

۲۰۱۶۰۹۰۱_۱۲۲۰۳۳ ۲۰۱۶۰۹۰۱_۱۵۰۹۳۴

۲۰۱۶۰۹۰۱_۱۵۰۹۳۹

۲۰۱۶۰۹۰۱_۱۲۱۶۴۴

۲۰۱۶۰۹۰۱_۱۲۰۴۴۶  ۲۰۱۶۰۹۰۱_۱۲۰۵۰۱

اخبار مرتبط

نظرات

 • سلام.رودخانه ماربر تا ابد اینگونه نخواهد بود و انتقال اب داروی مسکن موقتی است برای الام درد کشاورزان.مدیریت منابع اب در سطح کشور فاجعه باره.در بالا دست رودخانه و در منطقه دنا کوه متاسفانه پمپاژهای غیر معقول از طرف برخی زیاده خواهان و عشایر منطقه دایر شده که جز خرابی و پایمال نمودن حقوق سایرین چیزی بدنبال نداره.عشایر باید دامداری کنن و اگر قصد کشاورزی دارن باید به عنوان روستایی اسکان یابند و پروانه چرای دام انها باطل گردد تا لاقل گونه های مرتعی حفظ شوند.و زیاده خواهان علی الخصوص در روستاهای نقل و دنگزلو و شهید شناسایی و مانع زیاده خواهی انها شد.در سایر مناطق شهرستان خاصه منطقه وردشت و حنا و سمیرم هم با تعیین تکلیف چاههای غیر مجاز مشکلات مرتفع خواهد شد نه انتقال اب و حفر چاه جدید با اسم چاه عمومی

ارسال دیدگاه

یادداشت ویژه

سه نصیحت مهم

سه نصیحت مقام معظم رهبری به جوانان

امام خامنه ای ، این رهبر فرزانه و مراد ایرانیان و علی الخصوص جوانان رشید و برومند ایران اسلامی، همواره بر پیشرفتهای همه جانبه تاکید داشته و نصایح پدرانه شان، کام جوانان را شیرین می کند. آنچه می خوانید، توصیه های این زعیم فرزانه  به فرزندان جوانش است که ایشان در این باره می فرمایند: شما مثل فرزندان من هستید. من اگر بخواهم به بچه‌هاى صلبى و نسبىِ خودم بهترین سفارشها را بکنم، همینى که به شما عرض کردم، به آنها خواهم گفت.  قدر دلهای پاک را بدانید چقدر این زلالى دل در دوره‌ى جوانى قیمت و ارزش دارد، که دیگر قابل برگشت هم نیست. این دل پاک و زلال را هرچه میتوانید، با ذات مقدس بارى‌تعالى - پیوند دهید و نزدیک کنید. اگر موفق شدید، تا آخر عمر زندگى سعادتمندانه خواهید داشت. الف: قدم اول ترک گناه است. پرهیز نکردن ما از گناه، اثرش را در مدیریت امور کشور اگر داشته باشیم، مدیریت یک بخشى اگر داشته باشیم، اگر در میدان جنگ حاضر شویم، اگر در یک آزمون مالى و اقتصادى گیر کنیم، در همه‌ى اینجاها نشان میدهد. بنابراین، این حرف اصلى ماست. ب: قدم دوم انجام واجبات؛ و از همه‌ى واجبات مهمتر، نماز است. «و اعلم انّ کلّ شى‌ء من عملک تبع لصلاتک»؛(۱) همه‌ى کار انسان تابع نماز است. نماز را به وقت بخوانید، با توجه و با حضور قلب بخوانید. الف: چگونگی حضور قلب در نماز : حضور قلب یعنى بدانید که دارید با یکى حرف میزنید؛ بدانید یک مخاطبى دارید که دارید با او حرف میزنید. این حالت را اگر در خودتان تمرین کردید، اگر توانستید این تمرکز را ایجاد کنید، تا آخر عمر این براى شما میماند. ب. ویژگی بعدی نماز «تنهى عن الفحشاء و المنکر» است: وقتی حضور قلب و تمرکز را در نماز به وجود بیاورید آن وقت این آن صلاتى است که: «تنهى عن الفحشاء و المنکر».(۲) «تنهى» یعنى شما را نهى میکند؛ معنایش این نیست که مانعى جلوى شما میگذارد که شما دیگر نمیتوانید گناه کنید؛ نه، یعنى دائم به شما میگوید گناه نکن. خوب، روزى چند نوبت از درون دلِ انسان به او بگویند گناه نکن، گناه نکن، انسان گناه نمیکند. این نماز است. روزه‌ى ماه رمضان خیلى مغتنم است مبارزه‌ى با گرسنگى، تشنگى، گرما و سختى‌هائى که انسان دارد. انس با قرآن و انس با نهج‌البلاغه و انس با صحیفه‌ى سجادیه و دعا و نافله و نماز شب و هر کار که توانستید بعد از آن بکنید. بعد از نمازهاى واجب و آن توجهى که عرض کردم، دیگر هرچه که توانستید، مستحبات، دعا و بقیه‌ى کارها را انجام دهید. ان‌شاءاللَّه خداى متعال هم راهها را باز میکند. در باره بیانات حضرت الله خامنه ای نکته ای که ذکر آن لازم به نظر می رسد این است که،  بعنوان مرجع معظمی که زعامت و رهبری و نیابت برحق امام معصوم را برعهده دارند، سخنانشان را عملا نصب العین قرار بدهیم.  ریشه حرکتهای صحیح در همه ابعاد چه سیاسی چه اجتماعی چه فرهنگی، در گرو تزکیه در سایه ...

جدیدترین خبرهای سمیرم