رفتن به بالا

به روزترین پایگاه خبری ، تحلیلی شهرستان سمیرم

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۴ فروردین ۱۳۹۶
 • الجمعة ۲۵ جماد ثاني ۱۴۳۸
 • 2017 Friday 24 March
  سمیرم
  ۵٠(°F)
  وزش باد آرام
  فشار ٢۴.١٢(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 3-Moderate
  رطوبت ٢۴.١٢(in)
اوقات شرعی

۲۰۱۶۰۹۰۱_۱۲۲۰۳۳

به گزارش پایگاه خبری سام ارام اقدام وعمل وتلاش تیم شهرداری وشورای اسلامی شهر کمه با کمک ومساعدت مردم ومسولان شهرستان شهر کمه را از بحران خشکسالی نجات داد. چشمه بابا زرنگ کمه در طی خشکسالیهای اخیر کم اب ودر خطر خشک شدن بود از اینرو که این چشمه منبع اب کشاورزی این شهربود مسولان […]

به گزارش پایگاه خبری سام ارام

اقدام وعمل وتلاش تیم شهرداری وشورای اسلامی شهر کمه با کمک ومساعدت مردم ومسولان شهرستان شهر کمه را از بحران خشکسالی نجات داد.

چشمه بابا زرنگ کمه در طی خشکسالیهای اخیر کم اب ودر خطر خشک شدن بود از اینرو که این چشمه منبع اب کشاورزی این شهربود مسولان با تلاش وپیگیری شبانه روزی با طرح انتقال اب این مشکل بزرگ را حل کردند.

فرود امیری شهردار شهر کمه از بهره برداری از طرح انتقال اب از رودخانه ماربر به سرچشمه چشمه بابا زرنگ شهر کمه خبر داد.

امیری گفت:این طرح بالغ بر۱۸میلیارد ریال از ناحیه اعتبارات ستاد بحران استانداری وهمیاری مردمی به مدت ۱۱ماه به بهره برداری رسیدکه مدت زمان پیش بینی شده ۲۴ ماه دیده شده بود.

 

شهردار کمه افزود:با بهره برداری از این طرح پمپاژاز خشک شدن بیش از ۴۲۰هکتار از باغهای شهر کمه جلوگیری شد و۳۶۰خانوار از این طرح بهرمند شدند .

وی بیان کرد :طول لوله کشی این طرح ۶۱۹۲متر میباشد وتوسط لوله ۱۲اینچی اب به سرچشمه پمپاژمیشود .

این طرح به همت وتلاش وپیگیری مردم وشوراوشهرداری کمه با همکاری فرمانداری اداره اموراب واداره برق .استانداری .جهادکشاورزی وسازمان همیاری شهرداریها وخانم عمرانی نماینده وقت سمیرم انجام وبه بهره برداری رسید .

شهردار کمه تصریح کرد :هدف از اجرای این پروژه نجات باغهای سیب از خشک شدن واحیای چشمه سارهای منطقه گردشگری چشمه بابازرنگ وجلوگیری از مهاجرت مردم وایجاد اشتغال پایدار در منطقه است .

شهردارکمه از زحمات وپشتیبانی اعضای شورای اسلامی شهر کمه تقدیر وتشر کرد .

شهر کمه در فاصله ۶۵کیلومتری جنوب سمیرم واقع شده است ویکی از نقاط گردشگری شهرستان سمیرم در این منطقه واقع شده است.

۲۰۱۶۰۹۰۱_۱۲۲۰۳۳ ۲۰۱۶۰۹۰۱_۱۵۰۹۳۴

۲۰۱۶۰۹۰۱_۱۵۰۹۳۹

۲۰۱۶۰۹۰۱_۱۲۱۶۴۴

۲۰۱۶۰۹۰۱_۱۲۰۴۴۶  ۲۰۱۶۰۹۰۱_۱۲۰۵۰۱

اخبار مرتبط

نظرات

 • سلام.رودخانه ماربر تا ابد اینگونه نخواهد بود و انتقال اب داروی مسکن موقتی است برای الام درد کشاورزان.مدیریت منابع اب در سطح کشور فاجعه باره.در بالا دست رودخانه و در منطقه دنا کوه متاسفانه پمپاژهای غیر معقول از طرف برخی زیاده خواهان و عشایر منطقه دایر شده که جز خرابی و پایمال نمودن حقوق سایرین چیزی بدنبال نداره.عشایر باید دامداری کنن و اگر قصد کشاورزی دارن باید به عنوان روستایی اسکان یابند و پروانه چرای دام انها باطل گردد تا لاقل گونه های مرتعی حفظ شوند.و زیاده خواهان علی الخصوص در روستاهای نقل و دنگزلو و شهید شناسایی و مانع زیاده خواهی انها شد.در سایر مناطق شهرستان خاصه منطقه وردشت و حنا و سمیرم هم با تعیین تکلیف چاههای غیر مجاز مشکلات مرتفع خواهد شد نه انتقال اب و حفر چاه جدید با اسم چاه عمومی

ارسال دیدگاه

یادداشت ویژه

سال ۱۳۹۶ را سال اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال نام گذاری کردند. …

پیام مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز سال نو البته حوادث تلخی که در برخی از کشورها نسبت به مردم انجام میگیرد ـ در بحرین نسبت به مردم عزیز آنجا، در یمن، در لیبی ـ عید را بر ما گوارا نمیکند و مانع از این است که انسان شادی عید را بتمامه احساس کند رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام نوروزی خود به مناسبت حلول سال ۱۳۹۰ هجری شمسی،ضمن تبریک به آحاد ملت ،سال جدید را به نام "جهاد اقتصادی "نامگذاری فرمودند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر معظم انقلاب در این پیام آمده است: بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم یا مقلّب القلوب و الأبصار، یا مدبّر اللّیل و النّهار، یا محوّل الحول و الأحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال عید سعید نوروز و فرا رسیدن بهار و سال نو را به همه‌ی هم‌میهنان عزیزمان در سراسر کشور و همچنین به همه‌ی ایرانیانی که در کشورهای دیگر، در سراسر جهان ساکن هستند و همچنین به ملتهای دیگری که برای نوروز ارزش و احترام قائل هستند، تبریک عرض میکنم. بخصوص تبریک میگویم به افراد و خانواده‌هائی که در خدمت کشور، در خدمت انقلاب و در خدمت نظام قرار دارند؛ خانواده‌ی شهیدان عزیز، جانبازان و خانواده‌های آنها، خانواده‌ی مأمورانی که در این روزها که همه در خانه‌های خود مجتمعند، آنها سر کارهای حساس و مهم خود حضور دارند و از حضور در خانواده‌های خود محرومند. امیدوارم به فضل و رحمت الهی ان‌شاءالله ملت ایران سال شاد و سرشار از برکت و نعمت را در پیش داشته باشند و در همه‌ی میدانها موفق و سربلند و پیروز باشند. البته حوادث تلخی که در برخی از کشورها نسبت به مردم انجام میگیرد ـ در بحرین نسبت به مردم عزیز آنجا، در یمن، در لیبی ـ عید را بر ما گوارا نمیکند و مانع از این است که انسان شادی عید را بتمامه احساس کند. امیدواریم خداوند متعال برای این ملتها ـ ملت بحرین، ملت یمن، ملت لیبی ـ فرج عاجلی برساند و دشمنان ملتها را با عقوبت خود مجازات کند. عید نشانه‌ی حرکت طبیعی انسان در طول سال و ماه و روز و شب است و چون این حرکت باید به سمت کمال و تعالی باشد، هر عیدی یک مقطعی است برای اینکه انسان بتواند یک مرحله‌ی جدیدی را آغاز کند. ما ملت ایران به توفیق الهی و به فضل پروردگار در سال ۸۹ توانستیم کارهای بزرگی را انجام دهیم. ما سال ۸۹ را به نام «سال همت مضاعف و کار مضاعف» نامگذاری کردیم. خوشبختانه در سرتاسر سال، این شعار تحقق عملی پیدا کرد. میتوانم ادعا کنم که یکی از شعارهائی که در طول این سالها بیشترین بهره را از توجه مردم و مسئولان و عمل آنها و انطباق وضعیت کشور با خود دارا بود و برد، همین شعار «همت مضاعف و کار مضاعف» بود، که واقعاً ملت و دولت خوشبختانه در این کار، در این حرکت سالیانه، همت مضاعف و کار مضاعف را نشان دادند. ما در زمینه‌های اقتصادی، در زمینه‌های سیاسی، در زمینه‌ی حضور عظیم و پرشکوه مردم ...

جدیدترین خبرهای سمیرم