تاریخ انتشار:۱۶ شهریور ۱۳۹۵در ۴:۴۰ ب.ظ کد خبر:10532

اقدام وعمل چشمه بابازرنگ کمه را از خشکی نجات داد

به گزارش پایگاه خبری سام ارام اقدام وعمل وتلاش تیم شهرداری وشورای اسلامی شهر کمه با کمک ومساعدت مردم ومسولان شهرستان شهر کمه را از بحران خشکسالی نجات داد. چشمه بابا زرنگ کمه در طی خشکسالیهای اخیر کم اب ودر خطر خشک شدن بود از اینرو که ...

به گزارش پایگاه خبری سام ارام

اقدام وعمل وتلاش تیم شهرداری وشورای اسلامی شهر کمه با کمک ومساعدت مردم ومسولان شهرستان شهر کمه را از بحران خشکسالی نجات داد.

چشمه بابا زرنگ کمه در طی خشکسالیهای اخیر کم اب ودر خطر خشک شدن بود از اینرو که این چشمه منبع اب کشاورزی این شهربود مسولان با تلاش وپیگیری شبانه روزی با طرح انتقال اب این مشکل بزرگ را حل کردند.

فرود امیری شهردار شهر کمه از بهره برداری از طرح انتقال اب از رودخانه ماربر به سرچشمه چشمه بابا زرنگ شهر کمه خبر داد.

امیری گفت:این طرح بالغ بر۱۸میلیارد ریال از ناحیه اعتبارات ستاد بحران استانداری وهمیاری مردمی به مدت ۱۱ماه به بهره برداری رسیدکه مدت زمان پیش بینی شده ۲۴ ماه دیده شده بود.

 

شهردار کمه افزود:با بهره برداری از این طرح پمپاژاز خشک شدن بیش از ۴۲۰هکتار از باغهای شهر کمه جلوگیری شد و۳۶۰خانوار از این طرح بهرمند شدند .

وی بیان کرد :طول لوله کشی این طرح ۶۱۹۲متر میباشد وتوسط لوله ۱۲اینچی اب به سرچشمه پمپاژمیشود .

این طرح به همت وتلاش وپیگیری مردم وشوراوشهرداری کمه با همکاری فرمانداری اداره اموراب واداره برق .استانداری .جهادکشاورزی وسازمان همیاری شهرداریها وخانم عمرانی نماینده وقت سمیرم انجام وبه بهره برداری رسید .

شهردار کمه تصریح کرد :هدف از اجرای این پروژه نجات باغهای سیب از خشک شدن واحیای چشمه سارهای منطقه گردشگری چشمه بابازرنگ وجلوگیری از مهاجرت مردم وایجاد اشتغال پایدار در منطقه است .

شهردارکمه از زحمات وپشتیبانی اعضای شورای اسلامی شهر کمه تقدیر وتشر کرد .

شهر کمه در فاصله ۶۵کیلومتری جنوب سمیرم واقع شده است ویکی از نقاط گردشگری شهرستان سمیرم در این منطقه واقع شده است.

۲۰۱۶۰۹۰۱_۱۲۲۰۳۳ ۲۰۱۶۰۹۰۱_۱۵۰۹۳۴

۲۰۱۶۰۹۰۱_۱۵۰۹۳۹

۲۰۱۶۰۹۰۱_۱۲۱۶۴۴

۲۰۱۶۰۹۰۱_۱۲۰۴۴۶  ۲۰۱۶۰۹۰۱_۱۲۰۵۰۱1 ديدگاه مطلب براي " اقدام وعمل چشمه بابازرنگ کمه را از خشکی نجات داد " ارسال شده است.

  1. رضا می‌گه:

    سلام.رودخانه ماربر تا ابد اینگونه نخواهد بود و انتقال اب داروی مسکن موقتی است برای الام درد کشاورزان.مدیریت منابع اب در سطح کشور فاجعه باره.در بالا دست رودخانه و در منطقه دنا کوه متاسفانه پمپاژهای غیر معقول از طرف برخی زیاده خواهان و عشایر منطقه دایر شده که جز خرابی و پایمال نمودن حقوق سایرین چیزی بدنبال نداره.عشایر باید دامداری کنن و اگر قصد کشاورزی دارن باید به عنوان روستایی اسکان یابند و پروانه چرای دام انها باطل گردد تا لاقل گونه های مرتعی حفظ شوند.و زیاده خواهان علی الخصوص در روستاهای نقل و دنگزلو و شهید شناسایی و مانع زیاده خواهی انها شد.در سایر مناطق شهرستان خاصه منطقه وردشت و حنا و سمیرم هم با تعیین تکلیف چاههای غیر مجاز مشکلات مرتفع خواهد شد نه انتقال اب و حفر چاه جدید با اسم چاه عمومی

ارسال نظر

Go to TOP