رفتن به بالا

به روزترین پایگاه خبری ، تحلیلی شهرستان سمیرم

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


 • سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵
 • الثلاثاء ۱۸ ربيع ثاني ۱۴۳۸
 • 2017 Tuesday 17 January
  سمیرم
  ۵٢(°F)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢۴.٢۴(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 4-Moderate
  رطوبت ٢۴.٢۴(in)
اوقات شرعی

سمیه-محمودی

به گزارش پایگاه خبری سام ارام سرکار خانم سمیه محمودی نماینده مردم شهرضا ودهاقان در گفتگو باخبرنگار سام ارام از سمیرم گفت:موضوع انتقال اب از چشمه ناز ونک مطرح نسیت . سمیه محمودی در مورد انتقال اب سمیرم به شهرضا  بیان کرد :موضوع انتقال اب از چشمه ناز ونک سمیرم به شهرضا مطرح نیست . […]

به گزارش پایگاه خبری سام ارام سرکار خانم سمیه محمودی نماینده مردم شهرضا ودهاقان در گفتگو باخبرنگار سام ارام از سمیرم گفت:موضوع انتقال اب از چشمه ناز ونک مطرح نسیت .

سمیه محمودی در مورد انتقال اب سمیرم به شهرضا  بیان کرد :موضوع انتقال اب از چشمه ناز ونک سمیرم به شهرضا مطرح نیست .

وی گفت:من باهرگونه انتقال اب از استان اصفهان به دیگراستانها مخالفم واولویت انتقال اب تامین نیاز داخل استان اصفهان است.

محمودی بااشاره به خشکسالی وکمبود اب وخشک شدن درختان منطقه گفت :ما با انتقال اب از رودخانه ماربر به استان فارس وکرمان کاملا مخالفیم و۱۹نفر از نمایندگان مجلس هم بااین طرح مخالف هستند .

نماینده مردم شهرضاودهاقان بیان کرد :ما در موضوع انتقال اب نماینده مردم سمیرم را تنها نمیگزاریم واز حق مردم سمیرم واستان اصفهان در اولویت قرارگرفتن در  تامین اب دفاع میکنیم .

محمودی در ادامه افزود :اگر ابی هم انتقال پیداکنداولویت  تامین اب شرب وکشاورزی شهرستان سمیرم وبعد شهرهای همجواردر  استان اصفهان میباشد .

وی گفت : من نماینده سمیرم نیستم اما در دفاع از حق مردم استان اصفهان با طرح هرگونه انتقال اب از سمیرم به دیگرنقاط کشور بدون درنظرگرفتن مصالح شهرستان سمیرم واستان اصفهان مخالفت میکنم .

گزارش طرح انتقال اب از سمیرم بااخبارقبلی مبنی برمصاحبه عوض حیدرپور نماینده دوره قبل شهرضا ودهاقان در خصوص انتقال اب از رودخانه ماربرسمیرم یک بام ودوهوارانشان میدهد

متن مصاحبه عوض حیدر پور نماینده مردم شهرضاودهاقان در مجلس شورای اسلامی

ˈعوض حیدرپورˈ روز یکشنبه ۱۳۹۰/۴/۱۲ در گفت وگو با ایرنا با اشاره به خبر منتشر شده از نماینده سمیرم درباره منتفی دانستن این مصوبه افزود: از گفته های نماینده سمیرم در مجلس متعجب شدم.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در دور دوم سفر هیات دولت به استان اصفهان طرح مطالعه انتقال آب رودخانه ماربر به دشت سمیرم، شهرضا و جرقویه( مصوب) شد.
وی اظهارداشت: در دور سوم سفر هیات دولت نیز با تاکید بر مصوبه قبلی یعنی طرح مطالعه، موضوع اجرا به( تصویب) رسید.
نماینده مردم شهرستانهای شهرضا و دهاقان تصریح کرد: مصوبه هیات دولت پس از طی فرآیندهای لازم به قانون تبدیل می شود و قانون (تکذیب شدنی) نیست.
عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با اشاره به ورود ۸۰۰میلیون مترمکعب آب از رودخانه ماربر به سرشاخه های کارون گفت: این حجم عظیم آب به خلیج فارس می ریزد و نیاز است که درمنطقه مهار و استفاده شود.
حیدر پور خاطرنشان کرد: همه ما موظفیم تلاش کنیم این آب مانند کارون در منطقه حفظ و درقالب ماربر ۱، ماربر۲ و ماربر۳ به مناطق مورد نیاز هدایت شود.

۱۶۰۲۸

 

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

بدانید و با اقدامات وی بیشتر آشنا شوید

بیوگرافی آیت الله هاشمی رفسنجانی

آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی در سوم شهریور ماه سال ۱۳۱۳ در روستای بهرمان شهرستان رفسنجان و در خانواده‌ای نسبتاً ثروتمند به دنیا آمد. او یکی از ۹ فرزند میرزاعلی هاشمی بهرمانی و ماه‌ بی‌بی صفریان است. آیت الله هاشمی رفسنجانی تحصیل را، از سن ۵ سالگی در مکتب خانه ای در نوق آغاز نمود. در سن ۱۴ سالگی به قم رفت و به تحصیل علوم دینی پرداخت و به درجه اجتهاد نائل شد. اساتید وی در حوزه علمیه قم آیات عظام سید حسین طباطبایی بروجردی، امام خمینی (ره)، سید محمد محقق داماد، محمدرضا گلپایگانی، سید محمد کاظم شریعتمداری، عبدالکریم حائری یزدی، شهاب ‌الدین نجفی مرعشی، محمد حسین طباطبائی و حسینعلی منتظری بوده‌ اند. وی در آنجا تحت تاثیر تعلیمات امام خمینی (ره) به سیاست روی آورد و به مخالفت با حکومت محمد رضا شاه پهلوی و انقلاب سفید او پرداخت. با تبعید امام، نقش هاشمی در مبارزه با شاه و نمایندگی امام در داخل کشور پررنگ ‌تر شد. با وجود نگرش ضد غربی انقلابیون، او سفرهای زیادی از ژاپن در شرق تا ۲۰ ایالت از ایالات متحده در غرب کرد. آیت الله هاشمی رفسنجانی پس از انقالب اسلامی عناوین افتخاری متعددی را از مجامع علمی دنیا کسب کرده و دانشگاه تهران نیز عنوان دکترای افتخاری علوم سیاسی را به وی اهدا کرده است. آیت‌ الله هاشمی رفسنجانی همچنین در شهریورماه ۱۳۸۶ به دنبال رحلت آیت‌ الله مشکینی رئیس فقید مجلس خبرگان رهبری در دومین اجلاس سالانه دوره چهارم مجلس خبرگان، به ریاست این مجلس مهم و تأثیرگذار برگزیده شد. وی اسفند سال ۱۳۸۹ ریاست مجلس خبرگان رهبری را به آیت‌ الله مهدوی کنی سپرد. آیت الله هاشمی رفسنجانی در سال ۱۳۳۷ با عفت مرعشی که دختری از خانواده روحانی و از نوادگان سید محمد کاظم طباطبایی یزدی است، ازدواج کرد. او خواهر حسین مرعشی، معاون سید محمد خاتمی در دوران ریاست جمهوری و از مدیران اصلی دولت سازندگی است. ثمره این ازدواج ۵ فرزند به ترتیب و به نامهای فاطمه، محسن، فائزه، مهدی و یاسر است. وی تعدادی کتاب با عنوان مجموعه خاطرات روزانه دارد. او انگیزه‌اش را از نوشتن خاطرات روزانه علاقه به نویسندگی عنوان کرده‌ است.بر اساس خاطرات و دیدگاه‌ها، سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های او چندین کتاب مستقل نوشته شده‌ است. علاوه بر‏‏این، متن کامل خطبه‌های نماز جمعه، مصاحبه‌ها، سخنرانی‌ها و نطق‌های پیش از دستورش در مجلس، به صورت کتاب‌های جداگانه منتشر شده‌ است. از جمله تألیفات وی میتوان به این موارد ارزشها و مکتب ها، اسرائیل و فلسطین، امیر کبیر یا قهرمان مبارزه با استعمارانقلاب یا بعثت جدیدآشنایی با تمدن و فرهنگ اسلامی اشاره کرد. آیت الله هاشمی رفسنجانی بیش از آنکه به عنوان یک شخصیت علمی شناخته شده باشد، به عنوان یک چهره سیاسی مطرح است و این هم به خاطر فعالیت های فراوان سیاسی وی در دوران قبل و بعد از انقلاب است. وی فعالیت سیاسی خود را از سال ۱۳۴۰ آغاز کرد. او در دوران قبل از انقلاب، بسیار به امام نزدیک بود. هاشمی در دوران ...

جدیدترین خبرهای سمیرم