رفتن به بالا

به روزترین پایگاه خبری ، تحلیلی شهرستان سمیرم

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵
 • الخميس ۲۶ جماد أول ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 23 February
  سمیرم
  ۴٣(°F)
  وزش باد آرام
  فشار ٢۴.١٩(in)
  محدوده دید ۴.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 3-Moderate
  رطوبت ٢۴.١٩(in)
اوقات شرعی

سمیه-محمودی

به گزارش پایگاه خبری سام ارام سرکار خانم سمیه محمودی نماینده مردم شهرضا ودهاقان در گفتگو باخبرنگار سام ارام از سمیرم گفت:موضوع انتقال اب از چشمه ناز ونک مطرح نسیت . سمیه محمودی در مورد انتقال اب سمیرم به شهرضا  بیان کرد :موضوع انتقال اب از چشمه ناز ونک سمیرم به شهرضا مطرح نیست . […]

به گزارش پایگاه خبری سام ارام سرکار خانم سمیه محمودی نماینده مردم شهرضا ودهاقان در گفتگو باخبرنگار سام ارام از سمیرم گفت:موضوع انتقال اب از چشمه ناز ونک مطرح نسیت .

سمیه محمودی در مورد انتقال اب سمیرم به شهرضا  بیان کرد :موضوع انتقال اب از چشمه ناز ونک سمیرم به شهرضا مطرح نیست .

وی گفت:من باهرگونه انتقال اب از استان اصفهان به دیگراستانها مخالفم واولویت انتقال اب تامین نیاز داخل استان اصفهان است.

محمودی بااشاره به خشکسالی وکمبود اب وخشک شدن درختان منطقه گفت :ما با انتقال اب از رودخانه ماربر به استان فارس وکرمان کاملا مخالفیم و۱۹نفر از نمایندگان مجلس هم بااین طرح مخالف هستند .

نماینده مردم شهرضاودهاقان بیان کرد :ما در موضوع انتقال اب نماینده مردم سمیرم را تنها نمیگزاریم واز حق مردم سمیرم واستان اصفهان در اولویت قرارگرفتن در  تامین اب دفاع میکنیم .

محمودی در ادامه افزود :اگر ابی هم انتقال پیداکنداولویت  تامین اب شرب وکشاورزی شهرستان سمیرم وبعد شهرهای همجواردر  استان اصفهان میباشد .

وی گفت : من نماینده سمیرم نیستم اما در دفاع از حق مردم استان اصفهان با طرح هرگونه انتقال اب از سمیرم به دیگرنقاط کشور بدون درنظرگرفتن مصالح شهرستان سمیرم واستان اصفهان مخالفت میکنم .

گزارش طرح انتقال اب از سمیرم بااخبارقبلی مبنی برمصاحبه عوض حیدرپور نماینده دوره قبل شهرضا ودهاقان در خصوص انتقال اب از رودخانه ماربرسمیرم یک بام ودوهوارانشان میدهد

متن مصاحبه عوض حیدر پور نماینده مردم شهرضاودهاقان در مجلس شورای اسلامی

ˈعوض حیدرپورˈ روز یکشنبه ۱۳۹۰/۴/۱۲ در گفت وگو با ایرنا با اشاره به خبر منتشر شده از نماینده سمیرم درباره منتفی دانستن این مصوبه افزود: از گفته های نماینده سمیرم در مجلس متعجب شدم.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در دور دوم سفر هیات دولت به استان اصفهان طرح مطالعه انتقال آب رودخانه ماربر به دشت سمیرم، شهرضا و جرقویه( مصوب) شد.
وی اظهارداشت: در دور سوم سفر هیات دولت نیز با تاکید بر مصوبه قبلی یعنی طرح مطالعه، موضوع اجرا به( تصویب) رسید.
نماینده مردم شهرستانهای شهرضا و دهاقان تصریح کرد: مصوبه هیات دولت پس از طی فرآیندهای لازم به قانون تبدیل می شود و قانون (تکذیب شدنی) نیست.
عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با اشاره به ورود ۸۰۰میلیون مترمکعب آب از رودخانه ماربر به سرشاخه های کارون گفت: این حجم عظیم آب به خلیج فارس می ریزد و نیاز است که درمنطقه مهار و استفاده شود.
حیدر پور خاطرنشان کرد: همه ما موظفیم تلاش کنیم این آب مانند کارون در منطقه حفظ و درقالب ماربر ۱، ماربر۲ و ماربر۳ به مناطق مورد نیاز هدایت شود.

۱۶۰۲۸

 

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

سه نصیحت مهم

سه نصیحت مقام معظم رهبری به جوانان

امام خامنه ای ، این رهبر فرزانه و مراد ایرانیان و علی الخصوص جوانان رشید و برومند ایران اسلامی، همواره بر پیشرفتهای همه جانبه تاکید داشته و نصایح پدرانه شان، کام جوانان را شیرین می کند. آنچه می خوانید، توصیه های این زعیم فرزانه  به فرزندان جوانش است که ایشان در این باره می فرمایند: شما مثل فرزندان من هستید. من اگر بخواهم به بچه‌هاى صلبى و نسبىِ خودم بهترین سفارشها را بکنم، همینى که به شما عرض کردم، به آنها خواهم گفت.  قدر دلهای پاک را بدانید چقدر این زلالى دل در دوره‌ى جوانى قیمت و ارزش دارد، که دیگر قابل برگشت هم نیست. این دل پاک و زلال را هرچه میتوانید، با ذات مقدس بارى‌تعالى - پیوند دهید و نزدیک کنید. اگر موفق شدید، تا آخر عمر زندگى سعادتمندانه خواهید داشت. الف: قدم اول ترک گناه است. پرهیز نکردن ما از گناه، اثرش را در مدیریت امور کشور اگر داشته باشیم، مدیریت یک بخشى اگر داشته باشیم، اگر در میدان جنگ حاضر شویم، اگر در یک آزمون مالى و اقتصادى گیر کنیم، در همه‌ى اینجاها نشان میدهد. بنابراین، این حرف اصلى ماست. ب: قدم دوم انجام واجبات؛ و از همه‌ى واجبات مهمتر، نماز است. «و اعلم انّ کلّ شى‌ء من عملک تبع لصلاتک»؛(۱) همه‌ى کار انسان تابع نماز است. نماز را به وقت بخوانید، با توجه و با حضور قلب بخوانید. الف: چگونگی حضور قلب در نماز : حضور قلب یعنى بدانید که دارید با یکى حرف میزنید؛ بدانید یک مخاطبى دارید که دارید با او حرف میزنید. این حالت را اگر در خودتان تمرین کردید، اگر توانستید این تمرکز را ایجاد کنید، تا آخر عمر این براى شما میماند. ب. ویژگی بعدی نماز «تنهى عن الفحشاء و المنکر» است: وقتی حضور قلب و تمرکز را در نماز به وجود بیاورید آن وقت این آن صلاتى است که: «تنهى عن الفحشاء و المنکر».(۲) «تنهى» یعنى شما را نهى میکند؛ معنایش این نیست که مانعى جلوى شما میگذارد که شما دیگر نمیتوانید گناه کنید؛ نه، یعنى دائم به شما میگوید گناه نکن. خوب، روزى چند نوبت از درون دلِ انسان به او بگویند گناه نکن، گناه نکن، انسان گناه نمیکند. این نماز است. روزه‌ى ماه رمضان خیلى مغتنم است مبارزه‌ى با گرسنگى، تشنگى، گرما و سختى‌هائى که انسان دارد. انس با قرآن و انس با نهج‌البلاغه و انس با صحیفه‌ى سجادیه و دعا و نافله و نماز شب و هر کار که توانستید بعد از آن بکنید. بعد از نمازهاى واجب و آن توجهى که عرض کردم، دیگر هرچه که توانستید، مستحبات، دعا و بقیه‌ى کارها را انجام دهید. ان‌شاءاللَّه خداى متعال هم راهها را باز میکند. در باره بیانات حضرت الله خامنه ای نکته ای که ذکر آن لازم به نظر می رسد این است که،  بعنوان مرجع معظمی که زعامت و رهبری و نیابت برحق امام معصوم را برعهده دارند، سخنانشان را عملا نصب العین قرار بدهیم.  ریشه حرکتهای صحیح در همه ابعاد چه سیاسی چه اجتماعی چه فرهنگی، در گرو تزکیه در سایه ...

جدیدترین خبرهای سمیرم