تاریخ انتشار:۳۰ مرداد ۱۳۹۵در ۶:۴۴ ب.ظ کد خبر:10273

یک بام و دو هوا برای چشمه ناز ونک

به گزارش پایگاه خبری سام ارام سرکار خانم سمیه محمودی نماینده مردم شهرضا ودهاقان در گفتگو باخبرنگار سام ارام از سمیرم گفت:موضوع انتقال اب از چشمه ناز ونک مطرح نسیت . سمیه محمودی در مورد انتقال اب سمیرم به شهرضا  بیان کرد :موضوع انتقال اب از ...

به گزارش پایگاه خبری سام ارام سرکار خانم سمیه محمودی نماینده مردم شهرضا ودهاقان در گفتگو باخبرنگار سام ارام از سمیرم گفت:موضوع انتقال اب از چشمه ناز ونک مطرح نسیت .

سمیه محمودی در مورد انتقال اب سمیرم به شهرضا  بیان کرد :موضوع انتقال اب از چشمه ناز ونک سمیرم به شهرضا مطرح نیست .

وی گفت:من باهرگونه انتقال اب از استان اصفهان به دیگراستانها مخالفم واولویت انتقال اب تامین نیاز داخل استان اصفهان است.

محمودی بااشاره به خشکسالی وکمبود اب وخشک شدن درختان منطقه گفت :ما با انتقال اب از رودخانه ماربر به استان فارس وکرمان کاملا مخالفیم و۱۹نفر از نمایندگان مجلس هم بااین طرح مخالف هستند .

نماینده مردم شهرضاودهاقان بیان کرد :ما در موضوع انتقال اب نماینده مردم سمیرم را تنها نمیگزاریم واز حق مردم سمیرم واستان اصفهان در اولویت قرارگرفتن در  تامین اب دفاع میکنیم .

محمودی در ادامه افزود :اگر ابی هم انتقال پیداکنداولویت  تامین اب شرب وکشاورزی شهرستان سمیرم وبعد شهرهای همجواردر  استان اصفهان میباشد .

وی گفت : من نماینده سمیرم نیستم اما در دفاع از حق مردم استان اصفهان با طرح هرگونه انتقال اب از سمیرم به دیگرنقاط کشور بدون درنظرگرفتن مصالح شهرستان سمیرم واستان اصفهان مخالفت میکنم .

گزارش طرح انتقال اب از سمیرم بااخبارقبلی مبنی برمصاحبه عوض حیدرپور نماینده دوره قبل شهرضا ودهاقان در خصوص انتقال اب از رودخانه ماربرسمیرم یک بام ودوهوارانشان میدهد

متن مصاحبه عوض حیدر پور نماینده مردم شهرضاودهاقان در مجلس شورای اسلامی

ˈعوض حیدرپورˈ روز یکشنبه ۱۳۹۰/۴/۱۲ در گفت وگو با ایرنا با اشاره به خبر منتشر شده از نماینده سمیرم درباره منتفی دانستن این مصوبه افزود: از گفته های نماینده سمیرم در مجلس متعجب شدم.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در دور دوم سفر هیات دولت به استان اصفهان طرح مطالعه انتقال آب رودخانه ماربر به دشت سمیرم، شهرضا و جرقویه( مصوب) شد.
وی اظهارداشت: در دور سوم سفر هیات دولت نیز با تاکید بر مصوبه قبلی یعنی طرح مطالعه، موضوع اجرا به( تصویب) رسید.
نماینده مردم شهرستانهای شهرضا و دهاقان تصریح کرد: مصوبه هیات دولت پس از طی فرآیندهای لازم به قانون تبدیل می شود و قانون (تکذیب شدنی) نیست.
عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با اشاره به ورود ۸۰۰میلیون مترمکعب آب از رودخانه ماربر به سرشاخه های کارون گفت: این حجم عظیم آب به خلیج فارس می ریزد و نیاز است که درمنطقه مهار و استفاده شود.
حیدر پور خاطرنشان کرد: همه ما موظفیم تلاش کنیم این آب مانند کارون در منطقه حفظ و درقالب ماربر ۱، ماربر۲ و ماربر۳ به مناطق مورد نیاز هدایت شود.

۱۶۰۲۸

 

 2 ديدگاه مطلب براي " یک بام و دو هوا برای چشمه ناز ونک " ارسال شده است.

  1. پیرمرادیان می‌گه:

    باسلام سرکارخانم محمودی عضوکمیسیون اجتماعی مجلس می باشد

  2. مریم می‌گه:

    ما ونکی ها هرگز اجازه نمیدیم که قطره ای از آب چشمه ناز رو به جای دیگه انتقال بدن….. حتی اگه شده تا پای اخرین قطره خونمون وایسادیم……. این شهر که هیچی نداره….. سراسر محرومیت و فقره…. همین یه جاذبه گردشگری رو داره اینم میخان ازش بگیرن!!!….. واقعا که

ارسال نظر

Go to TOP