رفتن به بالا

به روزترین پایگاه خبری ، تحلیلی شهرستان سمیرم

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۴ فروردین ۱۳۹۶
 • الجمعة ۲۵ جماد ثاني ۱۴۳۸
 • 2017 Friday 24 March
  سمیرم
  ۵٠(°F)
  وزش باد آرام
  فشار ٢۴.١٢(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 3-Moderate
  رطوبت ٢۴.١٢(in)
اوقات شرعی

سمیه-محمودی

به گزارش پایگاه خبری سام ارام سرکار خانم سمیه محمودی نماینده مردم شهرضا ودهاقان در گفتگو باخبرنگار سام ارام از سمیرم گفت:موضوع انتقال اب از چشمه ناز ونک مطرح نسیت . سمیه محمودی در مورد انتقال اب سمیرم به شهرضا  بیان کرد :موضوع انتقال اب از چشمه ناز ونک سمیرم به شهرضا مطرح نیست . […]

به گزارش پایگاه خبری سام ارام سرکار خانم سمیه محمودی نماینده مردم شهرضا ودهاقان در گفتگو باخبرنگار سام ارام از سمیرم گفت:موضوع انتقال اب از چشمه ناز ونک مطرح نسیت .

سمیه محمودی در مورد انتقال اب سمیرم به شهرضا  بیان کرد :موضوع انتقال اب از چشمه ناز ونک سمیرم به شهرضا مطرح نیست .

وی گفت:من باهرگونه انتقال اب از استان اصفهان به دیگراستانها مخالفم واولویت انتقال اب تامین نیاز داخل استان اصفهان است.

محمودی بااشاره به خشکسالی وکمبود اب وخشک شدن درختان منطقه گفت :ما با انتقال اب از رودخانه ماربر به استان فارس وکرمان کاملا مخالفیم و۱۹نفر از نمایندگان مجلس هم بااین طرح مخالف هستند .

نماینده مردم شهرضاودهاقان بیان کرد :ما در موضوع انتقال اب نماینده مردم سمیرم را تنها نمیگزاریم واز حق مردم سمیرم واستان اصفهان در اولویت قرارگرفتن در  تامین اب دفاع میکنیم .

محمودی در ادامه افزود :اگر ابی هم انتقال پیداکنداولویت  تامین اب شرب وکشاورزی شهرستان سمیرم وبعد شهرهای همجواردر  استان اصفهان میباشد .

وی گفت : من نماینده سمیرم نیستم اما در دفاع از حق مردم استان اصفهان با طرح هرگونه انتقال اب از سمیرم به دیگرنقاط کشور بدون درنظرگرفتن مصالح شهرستان سمیرم واستان اصفهان مخالفت میکنم .

گزارش طرح انتقال اب از سمیرم بااخبارقبلی مبنی برمصاحبه عوض حیدرپور نماینده دوره قبل شهرضا ودهاقان در خصوص انتقال اب از رودخانه ماربرسمیرم یک بام ودوهوارانشان میدهد

متن مصاحبه عوض حیدر پور نماینده مردم شهرضاودهاقان در مجلس شورای اسلامی

ˈعوض حیدرپورˈ روز یکشنبه ۱۳۹۰/۴/۱۲ در گفت وگو با ایرنا با اشاره به خبر منتشر شده از نماینده سمیرم درباره منتفی دانستن این مصوبه افزود: از گفته های نماینده سمیرم در مجلس متعجب شدم.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در دور دوم سفر هیات دولت به استان اصفهان طرح مطالعه انتقال آب رودخانه ماربر به دشت سمیرم، شهرضا و جرقویه( مصوب) شد.
وی اظهارداشت: در دور سوم سفر هیات دولت نیز با تاکید بر مصوبه قبلی یعنی طرح مطالعه، موضوع اجرا به( تصویب) رسید.
نماینده مردم شهرستانهای شهرضا و دهاقان تصریح کرد: مصوبه هیات دولت پس از طی فرآیندهای لازم به قانون تبدیل می شود و قانون (تکذیب شدنی) نیست.
عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با اشاره به ورود ۸۰۰میلیون مترمکعب آب از رودخانه ماربر به سرشاخه های کارون گفت: این حجم عظیم آب به خلیج فارس می ریزد و نیاز است که درمنطقه مهار و استفاده شود.
حیدر پور خاطرنشان کرد: همه ما موظفیم تلاش کنیم این آب مانند کارون در منطقه حفظ و درقالب ماربر ۱، ماربر۲ و ماربر۳ به مناطق مورد نیاز هدایت شود.

۱۶۰۲۸

 

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

سال ۱۳۹۶ را سال اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال نام گذاری کردند. …

پیام مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز سال نو البته حوادث تلخی که در برخی از کشورها نسبت به مردم انجام میگیرد ـ در بحرین نسبت به مردم عزیز آنجا، در یمن، در لیبی ـ عید را بر ما گوارا نمیکند و مانع از این است که انسان شادی عید را بتمامه احساس کند رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام نوروزی خود به مناسبت حلول سال ۱۳۹۰ هجری شمسی،ضمن تبریک به آحاد ملت ،سال جدید را به نام "جهاد اقتصادی "نامگذاری فرمودند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر معظم انقلاب در این پیام آمده است: بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم یا مقلّب القلوب و الأبصار، یا مدبّر اللّیل و النّهار، یا محوّل الحول و الأحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال عید سعید نوروز و فرا رسیدن بهار و سال نو را به همه‌ی هم‌میهنان عزیزمان در سراسر کشور و همچنین به همه‌ی ایرانیانی که در کشورهای دیگر، در سراسر جهان ساکن هستند و همچنین به ملتهای دیگری که برای نوروز ارزش و احترام قائل هستند، تبریک عرض میکنم. بخصوص تبریک میگویم به افراد و خانواده‌هائی که در خدمت کشور، در خدمت انقلاب و در خدمت نظام قرار دارند؛ خانواده‌ی شهیدان عزیز، جانبازان و خانواده‌های آنها، خانواده‌ی مأمورانی که در این روزها که همه در خانه‌های خود مجتمعند، آنها سر کارهای حساس و مهم خود حضور دارند و از حضور در خانواده‌های خود محرومند. امیدوارم به فضل و رحمت الهی ان‌شاءالله ملت ایران سال شاد و سرشار از برکت و نعمت را در پیش داشته باشند و در همه‌ی میدانها موفق و سربلند و پیروز باشند. البته حوادث تلخی که در برخی از کشورها نسبت به مردم انجام میگیرد ـ در بحرین نسبت به مردم عزیز آنجا، در یمن، در لیبی ـ عید را بر ما گوارا نمیکند و مانع از این است که انسان شادی عید را بتمامه احساس کند. امیدواریم خداوند متعال برای این ملتها ـ ملت بحرین، ملت یمن، ملت لیبی ـ فرج عاجلی برساند و دشمنان ملتها را با عقوبت خود مجازات کند. عید نشانه‌ی حرکت طبیعی انسان در طول سال و ماه و روز و شب است و چون این حرکت باید به سمت کمال و تعالی باشد، هر عیدی یک مقطعی است برای اینکه انسان بتواند یک مرحله‌ی جدیدی را آغاز کند. ما ملت ایران به توفیق الهی و به فضل پروردگار در سال ۸۹ توانستیم کارهای بزرگی را انجام دهیم. ما سال ۸۹ را به نام «سال همت مضاعف و کار مضاعف» نامگذاری کردیم. خوشبختانه در سرتاسر سال، این شعار تحقق عملی پیدا کرد. میتوانم ادعا کنم که یکی از شعارهائی که در طول این سالها بیشترین بهره را از توجه مردم و مسئولان و عمل آنها و انطباق وضعیت کشور با خود دارا بود و برد، همین شعار «همت مضاعف و کار مضاعف» بود، که واقعاً ملت و دولت خوشبختانه در این کار، در این حرکت سالیانه، همت مضاعف و کار مضاعف را نشان دادند. ما در زمینه‌های اقتصادی، در زمینه‌های سیاسی، در زمینه‌ی حضور عظیم و پرشکوه مردم ...

جدیدترین خبرهای سمیرم